Рада ректорів уже з головою

Напередодні освітянського свята рада ректорів обрала свого керівника. Ним став очільник Черкаського національного університету Олександр Черевко.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль рада ректорів півтора роки існувала без головуючого. Наразі новообраний керівник уповноважений представляти освітні інтереси у владних кабінетах.

Також ректори обговорили проблеми та здобутки вишів області. Відзначили позитиви вступної компанії, зокрема преференції для переселенців та учасників АТО.

У місцевих вишах реалізується низка освітніх проектів, Втім Спостерігається відтік студентів до європейських вузів. Тож питання реформи освіти, як і раніше, залишається актуальним.

Краєзнавчому музею треба апгрейд

Попри недофінансування колектив краєзнавчого музею продовжує активну роботу. Цьогоріч музейники масштабно відзначать 100-річчя видатного митця Данила Нарбута та роковини поета Василя Симоненка. Щорічно у музеї планується близько 40 виставок, та ез велику кількість бажаючих реалізовується понад 100.

Старий скандал з новими обертами навколо ЦДЮТ

Скандал, який розгорівся навколо незаконно встановленого кіоску в центрі міста Черкаси біля McDonald’s та Центру дитячої та юнацької творчості набрав нових обертів. А на місце кіоска, який демонтували, встановили інформаційну дошку ЦДЮТ. Наступним об'єктом, що привернув увагу громадських активістів, став пересувний трелер з шаурмою. Обидві сторони цього конфлікту стверджують, що у них є всі належні документи, що підтверджують акт на землю та право на розміщення тих чи інших споруд. Територія0 що належить ЦДБТ постійно поповнюється незаконно встановленими торгівельними об'єктами, що є неприпустимим для дитячого заклау. Одним із винуватців такого дійства є О. Лукашенко, директор управління ринків, котрий вперто ігнорує рішення Суду про заборону торгівлі на території ЦДЮТ. Директор цього дитячого закладу звертається до громадських організацій за допомогою, щоб захистити ЦДЮТ від "рекету" по захвату землі.