BMX Flatland у серці Черкас

Віртуоз на велосипеді дивує черкасців шокуючими трюками. На Соборній площі просто неба тренується велоспорсмен Сергій Супряга, попри холодну погоду та увагу містян. Юнак уже 11 років займається незвичним спортом, каже, що на центральній площі Черкас – покриття ідеальне для фігурного катання на ровері.

Сергій – один із перших, хто приніс в Україну фігурний велоспорт. Нині він навчає катанню підростаюче покоління. Унікальне уміння спортсмена запримітили не лише в Україні. Вже декілька років поспіль він дивує китайців, а на батьківщині відзначився у півфіналі шоу «Україна має талант».

Звісно, для участі у міжнародних змаганнях у велоспортсмена не вистачає коштів. Усі спроби створити у Черкасах асоціацію роверів розбивалися об бюрократичну систему. Тож Сергій продовжує займатися улюбленою справою та сподівається на допомогу спонсорів та нової міської влади.

Яким буде ЗНО-2016?

Експерти вже знають про його особливості. Тим паче, Україну чекає ювілейне 10-те тестування.  Зазвичай черкащани успішно впоруються із завданнями, минулоріч 56 випускників склали тести на максимальні 200 балів.

ЗНО розпочнеться у травні і закінчиться у червні. Зокрема, 5 травня складатимуть українську мову та літературу, 11 - математику, 13 – історія України. Для вступу до вищого навчального закладу прийматимуть сертифікати лише 2016 року.

Всі вищі навчальні заклади вже оприлюднили правила прийому документів. Заяву також пожна буде подати через інтернет. Прийом документів триватиме з 11 по 27 липня. До 5 серпня бюждетники повинні будуть привезти оригінали документів.

На держзамовленні виділили лише 5% місць для пільговиків. Раптом бюджетника відрахували з університету через неявку – він повинен буде відшкодувати вартість навчання. Стати магістрами за наявності дипломів бвкалавра та спеціаліста відтепер можна лише платно.

У бібліотеці «оселився» новорічний hand madе

Працівниця дитсадка Олена Головченко власноруч сворює святковий декор. Виставку її авторських робіт представили у черкаській бібліотеці ім. Тараса Шевченка. Експозиція складається із різдвяно-новорічних підвісок, настільних композицій та паперових виробів.

Виставка діятиме на третьому поверсі бібліотеки до 19 грудня. Черкасців запрошують безкоштовно побачити унікальні експонати та повчитися декорувати. Для цього у відділі виробничої літератури представлена велика кількість спеціальних видань, присвячених хенд-мейд майстерності.

Комунальники в роботі

Напередодні свят центральну вулицю міста доводять до ладу.