Як приготувати смачну різдвяну кутю?

Кутя — традиційна ритуальна страва новорічно-різдвяного циклу, що представляє відварені у воді зерна пшениці або ячменю з медом.

Оскільки зерно для куті нині переважно купують на ринку, вибираючи, його слід покуштувати, чи воно не кисле або гірке. Потім його слід промити кілька разів чистою холодною водою, після чого залити на 5–6 годин, тобто на ніч. Зранку воду обережно злити, долити чистою водою вдвічі більше, ніж є пшениці, поставити на середній вогонь, довести до кипіння. Тоді вогонь зменшити до мінімуму і варити аж поки зерно не поглине воду. Закипілу кашу розмішати, додати розтертий мак, можливо горіхи, мигдаль, інжир, цукати та родзинки.

Зважаючи на черкаські ціни цьогорічна багата кутя обійдеться всередньому 50 гривень. Пшениця – 4 гривні склянка, горіхи та мак – 15 грн за 100 грамів, чорнослив та арахіс обійдуться в 5 і 3 грн. за 100 грамів, смажене насіння – 2 грн. – 100 грамів. Прикрасити страву можна калиною або колоском пшениці за 5 гривень.

Черкаські дороги потонули у заметах

Протягом 10 годин безперервного снігу на вулицях міста не було помічено жодної снігоприбиральної техніки. Автівки застрягають у заметах, або їх заносить на льоду.

Втім, за словами керівника департаменту житлово-комунального комплексу Андрія Наумчука, на вулицях міста працює 8 одиниць снігоприбиральної техніки, які розчищають замети та обробляють дороги сольовою сумішшю. Пізніше на дороги вийде ще 16 одиниць.

Поки що містяни не побачили наочного підтвердження цифрам. Якими манівцями їздять снігоприбиральні машини – незрозуміло. Нагадаємо, з листопада по грудень за відсутності серйозних опадів на зимове утримання доріг вже витратили майже 3 мільйони гривень.

Легалізувати документи відтепер простіше

Для того, аби за кордоном документи були чинними, вони мають пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля, якщо між країнами немає угоди про відміну або спрощення процедури їх легалізації.

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності іноземних документів. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах світу.