Комісія оглянула тролейбуси на ПАТ «Азот»

У понеділок на щотижневій нараді міський голова Анатолій Бондаренко дав доручення директору КП "Черкасиелектротранс" Петру Кучеру оглянути тролейбуси на ПАТ "Азот", оцінити їх технічний стан та вартість.

Результати перевірки вже відомі. Зокрема на деяких частинах тролейбусів  помітна корозія металу, також наявна розгерметизація даху та зіпсовані акумулятори. Вартість транспорту встановити не вдалося, оскільки необхідно провести повну перевірку на оглядових ямах.

Дефіциту «Таміфлю» в області немає

Проте Міністр Охорони здоров'я Олександр Квіташвілі закликав громадян не займатися самолікуванням у разі виникнення симптомів грипу.

- Це дуже серйозний препарат, який застосовується не для профілактики. "Таміфлю" повинен видаватися лікарями лише у перші 48 годин для пацієнтів групи ризику. В країні цілком достатньо замасів цього препарату. Якщо в якійсь області буде перевищено допустиму кількість випадків захворювання - ліки будуть виділені з центрального запасу, - зазначив глава МОЗ.

Загалом з 1 жовтня 2015 року грипом в Україні перехворіло 3,2 млн. осіб.

Черкасців закликають зробити щеплення

Україна зрівнялася з Пакистаном та Мадагаскаром, потрапивши у п᾽ятірку країн-лідерів з поліомієліту. Тому нині по всій країні триває кампанія, що передбачає проведення вакцинації від небезпечної хвороби. Міністр охорони здоров᾽я України Олександр Квіташвілі закликає черкасців зробити щеплення та запевняє, що вакцина французького виробництва відповідає усім світовим стандартам, є абсолютно безпечною та не викликає побічних ефектів.

Керівництво області спільно з міністром та іноземними гостями щойно відвідали черкаську поліклініку і перевірили готовність медзакладу до проведення вакцинації. Особливо, до групи ризику входять діти від народження до 5 років. В цей період вони найбільш вразливі. Однак 13% черкаських батьків відмовляються від щеплень для дитини без вагомих на  те причин.

Ефективність муніципальної інспекції «зашкалює»

Виявляється, муніципальна інспекція міста за 25 днів снігопадів виписала лише 30 протоколів за неприбирання бурульок та снігу й льоду з тротуарів! І це десятьма інспекторами! Про це розповів журналістам міський голова Анатолій Бондаренко під час інтерв'ю. Попри те, що місто було засипане снігом, а тротуари практично не чистилися власниками установ та магазинів згідно "Правил утримання..." муніципальні інспектори виписали за місяць всього по три протоколи про порушення. Тобто один на десять днів... Очевидно зрозуміло з чого і кого треба починати скорочення апарату управління містом. А функція догляду та контролю, яку зараз виконує відділ інспектування, може бути передана громадськості та органам самоорганізації населення, але після їх реформування та оновлення.

Переселенцям не виділили приміщення

Нині у Черкасах проживає близько 5000 переселенців зі Сходу. Тривалий час їхні представники спільно з волонтерами збирають гуманітарну допомогу у приміщенні колишньої тютюнової фабрики. Наразі переселенці просять виділити 2 кімнати для роботи та збереження речей.

Однак деякі депутати ставлять під сумнів заощадливість волонтерів. Тож вимагають переписати міську програму і розрахувати доцільність використання бюджетних коштів. Після перерви та тривалих дискусій питання таки відправили на доопрацювання.

У Черкасах вшанували Андрія Кузьменка

Прихильники творчості гурту «Скрябін» організували вечір пам᾽яті. Нагадаємо, 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув у автокатастрофі.

От і казочці кінець

У сквері «Юність» розбирають казкове містечко. Зимові олені та сніговики повернуться до черкасців наступного Нового року.

Міський голова здійснює ревізію діяльності міської ради

Міську раду обшукують правоохоронці. Зокрема, увагу поліцейських привернули кабінети директора департаменту житлово-комунального комплексу та начальника управління вуличної інфраструктури Сергія Отрешка. Причина обшуку - кримінальне провадження щодо підрядника Наталії Трояченко, з якою міська рада уклала договір про ремонт зливових каналізацій. Міський голова схвалює дії правоохоронців та запевняє, що сприятиме боротьбі з корупцією у стінах міської ради.

 

Не хвилюйтесь – місто в надійних руках

Міський голова Анатолій Бондаренко під час розмови з журналістами провідних черкаських ЗМІ відповів на запитання щодо життєдіяльності міста.

Зокрема очільник міста оцінив роботу комунальників під час потужних снігопадів та повідомив, що відтепер тротуари прибиратиме КП «Челуаш».

В період негоди Муніципальна інспекція виписала всього 30 штрафів підприємцям, що не прибирали прилеглі території. Тож робота цієї служби є неефективною.

Щодо новоприйнятого бюджету – вперше рада виділила кошти на поточне утримання шкіл та садочків. Відповідна інформація буде оприлюднена у кожному навчальному закладі на батьківських зборах.

Нині в раді працюють над реформуванням ОСББ та розробкою ПСЕР. До 21 лютого Анатолій Бондаренко планує підписати розпорядження щодо перейменування вулиць.