Вбивство на бульварі

Близько першої години ночі 8 лютого до черкаської поліції надійшло повідомлення про те, що біля будинку по вул. Шевченка, 325 відбувається бійка.

Прибувши на місце події, правоохоронці виявили у непритомному стані невідомого чоловіка, віком близько 25-30 років, з тілесними ушкодженнями у вигляді черепно-мозкової травми.

Працівники поліції викликани "швидку " та організували першочергові заходи по встановленню обставин події та осіб, які скоїли правопорушення.

Бригада "швидкої допомоги", яка прибула на місце події через 10 хвилин після виклику поліції, констатувала смерть потерпілого. Наразі тривають слідчі дії.

Підприємці і влада шукають порозуміння

Нині у Черкасах діє понад 700 законних кіосків. Власники деяких тимчасових споруд не можуть отримати паспорт прив᾽язки через відмову виконавчої влади. Річ у тому, що за часів мера Одарича підприємці якимось чином отримали дозволи на встановлення МАФів у непередбачених для цього місцях.

Тепер представники бізнесу просять створити робочу групу, до складу якої увійдуть підприємці та владці, крім заступника міського голови Тараса Хвиля. Його громада нарекла корупціонером і хабарником.

Ще одна правова колізія виникла навколо продажу алкоголю і тютюну в нічний час. Згідно законодавства, підприємець, який одержав ліцензію може здійснювати торгівлю, незалежно від часу доби. Але рішенням міськради продавати алкоголь та тютюн у Черкасах заборонено з 10 вечора до 8 ранку. Однак, член виконкому на громадських засадах Сергій Гончар наводить приклади чисельних скарг, коли у кіосках цигарки та алкоголь продавали дітям.

Примирити громадськість та владу зумів радник міського голови Геннадій Шевченко. Він закликав підприємців припинити безглузді розмови та перейти до конструктиву.

Назустріч громадськості пішов і директор департаменту архітектури Артур Савін, зазначивши, що двері його кабінету для громади завжди відкриті.

Черкасців підстерігають відкриті люки

Зокрема, по вулиці Хрещатик у декількох місцях навколо люків провалився асфальт, що є небезпечним сигналом. До того ж, раніше у місті вже утворювались провалля внаслідок просідання грунту у місцях пролягання каналізації.

Долю пологових будинків вирішить громада

Міський голова продовжує інспектувати заклади освіти та медицини. Цього разу він навідав пологовий будинок №2, про реорганізацію якого говорять не перший день. Трудовий колектив хвилюється, що може втратити роботу. Отож Анатолій Бондаренко запевнив, ліквідовувати медзаклад без погодження з громадою ніхто не збирається. Скорочувати споживання бюджету будуть не за рахунок зарплат або людських ресурсів.

Докладніше про реорганізацію міських пологових будинків у Центр матері та дитини розповів директор департаменту охорони здоров᾽я Олег Стадник.

Наостанок міський голова закцентував, що фінансування пологового будинку не припиниться, а капітальні вкладення за рахунок міського бюджету здійснюватимуться в обидві бази, що розташовані на вулиці Чехова та 30-річчя Перемоги.

Ростов – папа?

В засобах масової інформації РФ та підконтрольних їм вітчизняних мас-медіа активно поширюється інформація про створення надсучасних та якісних пунктів розміщення в Ростовській області для біженців з Донбасу, яких, за даними російської сторони, налічується більше 8 тис. осіб.

У вказаних пунктах, як повідомляють прокремлівські ЗМІ, організовані чергування співробітників медичної та психологічної служб, охорона громадського порядку. Повністю вирішені питання харчування та забезпечення людей речами першої необхідності.

Реальний стан говорить про кардинально іншу ситуацію пов’язану з українськими біженцями, які перебувають на території  Ростовській області. Їх значна частина повернулася в Україну, що пов’язано з жахливими умовами перебування на території іноземної держави. Людей фактично кинули напризволяще. Продукти харчування та необхідні речі доводиться купувати за власний кошт. Працевлаштуватися такій категорії громадян в РФ практично не реальне. Росіяни їх ненавидять і вважають зрадниками.

Неодноразові журналістські розслідування представників українських ЗМІ в черговий раз доводили російську брехню про пункти для переселенців та біженців з Донбасу, їх реально жахливі умови сьогодення, ставлення росіян до українських громадян тощо.

Однак, не зважаючи на суцільну брехню та агресію з боку кремлівських вождів, Україна має свій чітко визначений європейський шлях розвитку й малими але впевненими кроками йде до нього.