Черкащани відзначають День вишиванки

Традиційно День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Це міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

До міжнародної акції долучилися й черкащани. Зокрема у міській бібліотеці ім. Лесі Українки влаштували тематичний флешмоб та оформили виставку.

Одягли українські сорочки й пересічні жителі міста. Вважають таку ініціативу позитивною.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу.

Колишні в᾽язні зґвалтували неповнолітню

Звільнені за «Законом Савченко» вчинили протиправні дії неподалік Дахнівки. Загалом на волю вже вийшли 219 черкащан, всього під Закон підпадають 1871 особа.

Музейники провели музичну екскурсію

Ідея виношувалась чотири роки. Унікальні експонати виставки – світська бандура та кобза, деякі інструменти – позичені у музучилища, філармонії та театру. На відкритті виставки виступив народний колектив та актори Черкаського драмтеатру.

Над поліцією «жартують» психічнохворі та неповнолітні

З початку року до черкаської поліції вже 4 рази телефонували з повідомленням про замінування різних об᾽єктів у м. Черкаси. Щоразу інформація спростовувалась. Три випадки вже розкрито. Про замінування вокзалів повідомили з окупованого Сходу, тому зловмисника відшукати вкрай важко. За подібні «розваги» можна просидіти у в᾽язниці від 2-х до 6-и років.

У Черкасах «Історія без цензури»

Відомий український історик, етносоціолог, блогер та співзасновник сайту “Lікбез. Історичний фронт” Кирило Галушко у Черкасах презентував книгу “Історія без цензури”. Це історичний проект видавництва «Клуб сімейного дозвілля» спільно з Українським інститутом національної пам’яті, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом історії України НАН України та громадським просвітницьким проектом «Likбез. Історичний Фронт». Проект передбачає видання 10 томів, присвячених історії України. У Черкасах презентують перші 4 книги «Історії без цензури».

«Ми їх розбороняли», – поліція про бійку на 9 травня

Як відомо, 9 травня на Соборній площі стався конфлікт між націоналістами та ветеранами, які несли прапор Перемоги. Велика кількість правоохоронців не змогла запобігти сутичці. Втім у поліції вважають, що їхні працівники змогли забезпечити громадський порядок.

Валентина Коваленко зазирнула у криницю роду

Поетеса Валентина Коваленко презентувала навчальний посібник «Роду криниця віща». Книга побачила світ два роки тому, відразу знайшла свою аудиторію. Нині видано ще 250 примірників, які поповнять бібліотеки області. Профінансував наклад один з місцевих меценатів.

У посібнику зібрано матеріал, що стосується родоводу. Власне Валентина Коваленко два роки поспіль досліджує свій0 родовід і вже дізналась про своїх предків аж до десятого коліна. Літераторка вважає, що такі знання  додають людині цілісності та життєвої сили.