Секретар Черкаської міськради погрожував працівникам «Дирекції парків», – міський голова

Секретар Черкаської міськради погрожував працівникам «Дирекції парків». Про це під час прес-конференції повідомив міський голова Анатолій Бондаренко і додав, що має кілька офіційних звернень від людей, яким погрожував Олександр Радуцький. Як відомо, він тривалий час курував роботу КП «Дирекція парків» був відсторонений міським головою.
Після цього набула резонансу ситуація навколо «Пушкінського пляжу». Як результат, відпочивальники лишилися без вбиральні, а керівник підприємства Володимир Стойко отримав догану.

Група депутатів міськради намагалася зірвати прес-конференцію міського голови Черкас. 

Група депутатів міськради намагалася зірвати прес-конференцію міського голови Черкас

Прес-конференція міського голови Черкас Анатолія Бондаренка розпочалася зі спроби зірвати захід групою депутатів на чолі із секретарем міськради Олександром Радуцьким та перетворити його у клоунаду. Не звертаючи увагу на провокацію, міський голова перейшов до теми прес-конференції, що збило з пантелику вороже налаштованих депутатів і вони почали поволі виходити із зали. Тим часом міський голова розповів журналістам, чому ветував рішення міськради щодо розпуску виконкому та відставки заступників, зокрема, вказав на неправомірність документа і анонсував винесення на розгляд сесії нового проекту рішення, згідно з яким виконавчий орган влади має формуватися на демократичних та прозорих засадах.

Головний «укропівець» Черкас зганьбився під час мерівської прес-конференції.

Міський голова Черкас не боїться імпічменту і готовий до розпуску міськради

Про це Анатолій Бондаренко заявив під час прес-конференції. Мовляв, у нього достатньо підстав, аби достроково припинити повноваження депутатів, адже під час своєї роботи вони ухвалили 22 незаконних рішення, які було оскаржено через суд. Також міський керманич вчергове наголосив, що не боїться імпічменту, якщо комусь хочеться готувати такий проект.

Міський голова впевнений, що діє правильно і готовий ще раз довести це на виборах.

Головний «укропівець» Черкас зганьбився під час мерівської прес-конференції

Головний «укропівець» Черкас зганьбився під час мерівської прес-конференції. Депутат дозволив собі образи вбік заступника міського голови перед об᾽єктивами камер та у прямій трансляції. Словесна перепалка виникла внаслідок емоційної репліки Руслана Зорі щодо земель у мікрорайоні «Поляна». Геннадій Шевченко намагався зупинити депутата, на що останній у грубій формі порадив заступнику шукати нову роботу.

У Черкасах депутат хотів узяти за барки заступника міського голови. 

 

Нерозмитнені авто: Що треба знати про автомобіль з-за кордону

Все частіше в українському суспільстві постає питання використання вживаних автомобілів з-за кордону без української реєстрації. Адже з кожним роком в Україні збільшується кількість власників таких транспортних засобів. За даними державної фіскальної служби на кінець 2016 року в Україну ввезено на умовах тимчасового ввезення близько 600 тисяч автомобілів і щороку їх стає більше.

Українці дедалі частіше цікавляться, як дешево придбати авто на іноземній реєстрації, та при цьому не платити податки.

Таких «схем» існує декілька, але найбільш популярні дві:

Перша – ввезти авто в режимі транзиту та порушити передбачені законом строки. В такому випадку фірма, що зареєстрована у Литві, оформляє на українця авто строком на 50 років. Термін перебування такого автомобіля – 5-10 днів.  За перевищення дозволених днів на кордоні виписується штраф на суму у 8,5 тис грн.

Друга — їздити на автівці друга-іноземця. За цією схемою громадянин ЄС завозить авто в Україну і передає її (насправді продає) з довіреністю покупцю-українцю.

Однак митники запевняють, що в Україні не існує легальних методів придбання транспортних засобів без сплати податків та зборів.

17 травня Вищий адміністративний суд України ухвалив перше рішення щодо водія авто з іноземними номерами, призначивши штраф у розмірі 420 тис грн і конфіскувавши машину. Що фактично стало прецедентом для України.

Після цього суспільство сколихнуло питання – чи стане це явище більш масовим?

Втім таке покарання ні на крок не наближає до вирішення даної проблеми.

На початку 2016 року у Верховній Раді був зареєстрований проект закону №5567, покликаний врегулювати використання автівок, що потрапляють до України за різними нелегальними схемами. Ініціювали акт 95 депутатів з різних фракцій.

Проте профільний комітет відхилив законопроект, мотивуючи це тим, що «він суперечить рівності громадян, що придбали авто із сплатою всіх податків».

Депутати пообіцяли розробити інший законопроект, який задовольняв би всі сторони, однак це залишилось тільки словами. В той же час кількість машин з іноземною реєстрацією тільки зростає, і проблема набуває загрозливих масштабів.

Читайте також: У Черкасах нетверезий водій врізався в поліцейський патрульний автомобіль

Сходи, пандус і нове освітлення: на Припортовій покращили інфраструктуру

Мешканці будинку під номером 18 вперше за 30 років помічають зміни у своїх під᾽їздах та на прибудинковій території. Тепер у спеку можна відпочити на лавці під накриттям, а люди з особливими потребами можуть безперешкодно дістатися до своєї оселі.

Соснівська СУБ готує житловий фонд до опалювального сезону.

День меду та шуликів: Християни відзначають Маковія

Маковія (також Перший Спас, Спас на воді, Медовий Спас, діал. Маковея) — народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успінського посту 14 серпня (1 серпня за старим стилем).

Цього дня святкується також день семи Святих Мучеників Макавеїв, або, як кажуть в народі, «Маковія».

Церква відзначає пам’ять семи мучеників: Авіма, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, їх матері Соломії та вчителя їх Єлеазара, які в 166 р до н. е. очолили повстання за віру в єдиного Бога і були за це жорстоко покарані.

Медовим його називають тому, що вулики до того часу наповнюються медом і традиційно пасічники починали медозбір. Тільки після освячення першого меду в церкві на Маковія можна було розговлятися.

У Перший Спас починається Успінський піст — «спасівка», який триває два тижні.

У народі кажуть, що Перший Спас — це проводи літа. Цього дня починають відлітати ластівки. Ластівка весну починає і осінь накликає.

Читайте також: Древній змій, археологічна пісочниця і літаючі об᾽єкти: у черкаському парку створять «Дивосвіт».