сміттєзвалище

Звалище відходів, частина з яких є небезпечними, розрослося на понад 30 га

На території колишніх очисних споруд ЗХВ розташоване нелегальне сміттєзвалище, що нині займає вже понад 30 га землі.

Стихійне звалище виявили журналісти Антени разом із представником КП «Екологія» Юрієм Єфремовим ще влітку цього року. Серед хімічних шламів, будівельного та іншого сміття тоді було виявлено кілька тонн медичних відходів.

Дивіться також: НЕЗАКОННЕ ЗВАЛИЩЕ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХОДІВ МЕДИЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ ВИЯВЛЕНО В ПРОМЗОНІ ЧЕРКАС

Попри оприлюднену інформацію, на жахливу знахідку відповідні структури міськради, а саме управління інспектування, що має річний бюджет у понад 7 млн грн, не відреагували жодним чином, хоча представники управління брали участь у нарадах, де обговорювалося питання.

Репортаж Антени передрукували практично всі провідні ЗМІ регіону. Однак… управління інспектування ЧМР не вжило жодних заходів щодо стихійного сміттєзвалища, припинення вивезення та накопичення відходів. І ось за пів року територія виявилася повністю засміченою.

Враховуючи бездіяльність тих, хто мав би перейматися проблемою, журналісти Антени самостійно встановили власника земельної ділянки. Виявляється, компанія, що викупила залишки майна колишнього ЗХВ, навіть не уклала з містом договір на оренду земельної ділянки та не намагалася вивести її у власність, як того вимагає законодавство.

Також, згідно з державними реєстрами, компанією керує іноземець, на якому записані сотні інших підприємств з українською реєстрацією. За юридичною адресою в одному з київських бізнес-центрів. Про компанію, що в Черкасах володіє майном, розташованим на гігантській території, ніхто навіть не чув. Отже, компанія має всі ознаки фіктивності і земельна ділянка давно б мала бути вилучена за численні порушення. А власники отримали б мільйонні штрафи. Вочевидь, черкаські муніципальні інспектори зайняті значно важливішими питаннями.

Саботаж чиновників та бездіяльність власника споруд на території призвели до екологічної шкоди, на ліквідацію наслідків якої знадобляться сотні мільйонів гривень.