Знову провалля

У середмісті Черкас вчергове провалився асфальт. Цього разу випадок трапився біля пабу «Cherkassy Bierstube». Яму вже огородили бар'єрним парканом та стрічками.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок просідання грунту у Черкасах. Раніше таке траплялося біля Будинку правосуддя, скверу "Юність" та ТРЦ "Хрещатик-Сіті".

 

Куди екс-мер Одарич подів міські кошти?

Завдяки екс-меру Одаричу місто вдвічі переплатило за ремонт доріг, стверджує депутат міськради Олександр Радуцький:

- Колишній міський голова Сергій Одарич розповідав, що ми за 60 млн. облігацій зробили дороги. Хочу вам всім сказати, що це неправда. Ми їх зробили за 115 млн. Тому що ця людина умудрилася домовитися так, що на 60 мільйонів треба заплатити ще 55 у вигляді відсотків. А це наші з вами податки. Тому ми хочемо хоча б частково заощадити кошти, але Сергій Олегович не голосує.

Черкаси вже з грошима

Депутати черкаської міськради прийняли бюджет на 2016 рік. На відміну від минулого року бюджет прийняли в січні, а не навесні. Вперше на утримання шкіл та садочків передбачили близько 9,4 млн. грн. Тобто батькам не потрібно буде здавати кошти на миючі та пральні засоби, та багато інших потреб, як це раніше практикувалось в школах та садочках, - зазначив міський голова.

Також депутати спрямували частину коштів на галузь охорони здоров’я, зокрема в частині придбання м’якого інвентарю – постільної білизни, халатів, тощо. Очільник міста запевнив, що контролюватиме кожну витрачену копійку бюджетних коштів.

«Шантажувати міського голову не буде ніхто»

Таке заявив очільник Черкас Анатолій Бондаренко, поки керівник Вільних демократів Сергій Одарич формує деструктивну контрольовану більшість навколо себе, щоб протистояти діяльності міського голови.

- Два тижні розглядали бюджет, два тижні нічого не було. Вчора о 16 годині на погоджувальну раду принесли, що потрібно збільшувати акцизний збір, єдиний соціальний внесок. Так, а чому ви мовчали два тижні назад? - ставить риторичне питання міський голова.

На жаль, частина депутатських фракцій відверто шантажує мера, вимагаючи посад та впливу. Тим часом Анатолій Бондаренко не сприймає шантаж, а висловлює власне бачення створення у Черкасах чесної влади.

Черкаські вулиці отримали нові назви

Розпорядженням міського голови перейменовано частину черкаських вулиць. Так, нові назви отримали чотири міські вулиці: Луначарського стала імені Генерала Момота, Орджонікідзе – Сергія Амброса, Чекістів – Привокзальна, Котовського – Михайла Грушевського, а  парк 50-річчя  відтепер називається Сосновий Бір.

- Мені надзвичайно не подобається те, що у топонімічній комісії немає єдності. В основному всі ті наслідки, які будуть після перейменування ляжуть на плечі комісії і громади, - зазначив міський голова. - Ми будемо працювати над тим, щоб увіковічнити пам'ять Героїв. Це люди, які віддали життя за нас.

Напередодні міський голова заветував рішення ради щодо перейменування вулиць та порадив глибше вивчити їхню історію. Однак депутати вирішили інакше і подолали вето міського голови. Тепер 6 топонімічних об᾽єктів Черкас носитимуть нові назви. Так вул. Піонерська стала Митницькою, провулок Герцена – Хижняківським, Клубний узвіз – Остріжним, вул. Мініна-Пожарського – Соснівською, Чкалова – Татинецькою, а Сєдова – Новопречистенською.

Черкаським вулицям добирають нові назви

Міська влада обговорила пропозиції під час громадських слухань. Згідно закону про декомунізацію перейменуванню підлягають вулиці, провулки, парки, назви яких пов᾽язані з комуністичним режимом.

На обговорення винесено 53 об᾽єкти. Дехто пропонував не чіпати парк 50-річчя, дехто – увіковічнити імена видатних постатей часів Київської Русі або ж повернути черкаським вулицям історичні назви. Найбільшу дискусію викликала доцільність присвоєння вулицям імен загиблих атовців.

Всевидящий утікач

«90% украинцев увереных в необходимости мира на Донбассе, но считают, что действующая украинская власть не способна его обеспечить. Такие данные получены в рамках проекта #ASK, который проводился в течение четырех месяцев, с сентября 2015 года, по инициативе политика, почетного главы партии "Успішна країна" Александра Клименко и охватил более 5 миллионов украинских онлайн-пользователей», - така інформація в останні дні заполонила інтернет-простір російськомовного сегменту всесвітньої мережі. Враховуючі навіть поширені останнім часом в українському суспільстві критичні настрої по відношенню до дій уряду, «соціологія» сучасного кремлівського «оракула» українського походження виглядає суто маніпулятивно.

Колишній міністр доходів і зборів України Олександр Клименко в черговий раз заявляє з кремлівських підмостків про складну внутріполітичну ситуацію на Україні.

Виявляється, що він приховував у собі хист талановитого політолога та аналітика, так як проблеми нашої держави і її громадян він розуміє краще, ніж багато політиків, які сьогодні перебувають в країні.

Всі члени та прибічники так званої «сім’ї», більшість з яких є як і О. Клименко маріонетками кремля, мають надію, скориставшись суспільно-політичними та соціально-економічними проблемами в Україні, повернутися на нашу Батьківщини і знову «допасти до корита». Фінансово та інформаційно ці маріонетки Кремля готові завжди загострювати соціальну напругу в Україні, піддавати критиці своїх опонентів в особі керівництва нашої держави.

Та тільки «шановне» панство забуло про те, що ці негаразди й кризи на Україні, є наслідком  так би мовити роботи політиканів та крадіїв за часів «царювання» Януковича. Український народ не забув і пом’ятає всіх поіменно та й справи реформатора Клименка не залишать байдужим жодного патріота й справжнього українця. Тому з нетерпінням будемо чекати на повернення всіх «співчуваючих» за долю пограбованої ними ж України.

 

Черкаси отримали «енергетичний» шанс

Якщо міська рада затвердить План дій у галузі довкілля та енергетики – місто отримає фінансування у вигляді 30 тисяч євро від іноземних інвесторів. Проект передбачає інтеграцію екологічних та енергетичних питань в процеси планування місцевого розвитку, забезпечення енергетичної безпеки, нарощування адміністративного потенціалу місцевих органів влади та виявлення інвестиційних можливостей для фінансування пріоритетних проектів у сфері довкілля, енергетичної ефективності та отримання енергії за рахунок утилізації відходів.

Нині міська рада шукає координатора проекту у Черкасах ,який буде забезпечувати роботу експертної групи, здійснювати енергетичний аудит, заохочувати та мотивувати членів команди, а також вести активну співпрацю з містами партнерами, такими як Івано-Франківськ,  Полтава, Бердичів та Лубни.

Грип та негода спричинили «аншлаг» у лікарні

Нині у Третій міській лікарні отримують медичну допомогу 619 пацієнтів при потужності 550 ліжок. Як працюється у посиленому режимі перевірив міський голова. Оглянув діагностичне, терапевтичне, травматологічне та відділення інтенсивної терапії.

Найбільше пацієнтів нині у травматології та терапевтичному відділенні. Під час робочого візиту міський голова особисто поспілкувався з хворими. Більшість із них задоволені якістю надання медичних послуг, однак скаржаться на високі ціни на ліки.

Головний лікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук показує аптечні запаси медпрепаратів. Запевняє, що вистачить на всіх. Тип паче, деякі розчини виготовляють безпосередньо у лікувальному закладі.

Анатолій Бондаренко високо оцінив професіоналізм лікарів у період епідемії. Завдяки їм всі хворі отримали кваліфіковану допомогу. Міський керманич обіцяє сприяти їхньому якнайшвидшому одужанню.