У Черкаській районній раді земельний скандал

Голова фракції «Батьківщина» у Черкаській районній раді прокоментував скандальну ситуацію, яка відбулась на черговій сесії. Зокрема депутат розкрив всі аспекти питання щодо земельної ділянки у селі Геронимівка.
Наступним питанням порядку денного став розгляд дев’яти земельних ділянок у селі Степанки.
Також пан Степанець додав, що вперше за час роботи районної ради цього скликання депутати подали спільне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо перерозгляду тарифної політики для подолання соціальної напруги.

Поблизу Черкас водій насмерть збив дитину

Трагедія сталася 17 червня поблизу села Благодатне (колишня Чапаєвка). За словами очевидців 8-річний хлопчик випадково вибіг на дорогу, де потрапив під колеса автівки марки Renault Kangoo. Дитина загинула на місці пригоди. Рух на черкаській дамбі було тимчасово ускладнено. Обставини ДТП з'ясовують правоохоронці.

У Черкасах з’явиться сквер імені В’ячеслава Чорновола

У Черкасах невдовзі з'явиться іменний сквер та пам'ятник видатному українському політику, родом з Черкащини, В'ячеславу Чорноволу. Відповідне рішення прийняли члени топонімічної комісії. Топонімічний об'єкт облаштують на місці занедбаного скверу на розі бульвару Шевченка та вулиці Чорновола. За словами члена топонімічної комісії Сергія Шамари, місце для скверу найвдаліше, серед інших запропонованих варіантів.

Торговці та їх керівники: Аналіз ситуації зі «стихійниками»

У п’ятницю 17 червня продовжились перемовини між міською владою та представниками «стихійної» торгівлі. Люди вкотре вимагали від владців створення для них нормальних умов праці. В цьому ж зацікавлені і чиновники, адже більшість підприємців торгує не з дотриманням санітарних норм. З усієї кількості пікетувальників створили ініціативні групи, які, власне, проводили перемовини з мером та його заступниками. До цієї ситуації також долучилась Радикальна партія Ляшка.
У всі часи міська влада боролась із незаконною торгівлею. На прикладі багатьох пострадянських міст, де «стихійну» торгівлю просто знищували, натомість черкаська влада шукає компроміс та не використовує радикальних методів. З огляду на складне соціальне становищу в Україні, де люди вимушені заробляти на хліб, продаючи власну продукцію, з’являється все більше так званих «стихійних ринків». Але всі мають розуміти, що де заманеться торгувати – це не вихід. Тому головна задача – упорядкувати торгівлю.
Але є інша сторона медалі. Окрім чесних намірів дрібних торгівців отримати легальні місця продажу, є й такі люди, яким вигідний конфлікт між міською владою та «стихійниками». Певні особи під виглядом захисту прав підприємців намагаються нав’язати свої інтереси. Так в організації акції були помічені особи, які мають відношення до проросійських структур. Так звана громадська організація «Територіальна громада міста Черкаси», без якої не обійшовся мітинг, за інформацією засобів масової інформації фінансується коштом Медведчука. Подібні організації також існують і в інших обласних центрах, що утворює цілу мережу по всій Україні. У Черкасах організація долучилась до акції протесту з метою дестабілізації ситуації у місті, при тому звинувачуючи канал у неправдивості подання інформації. Навряд чи наші глядачі погодяться з цим.
Крім того є підстави вважати, що справжньою проблемою дрібних торговців являються перекупники, які не допускають до продажу на ринках простих селян з власною продукцією у невеликих об’ємах. Є інформація, що на деяких організаторів акції працює понад 100 реалізаторів на різних ринках міста, зокрема і на нелегальних. Зрозуміло, що більшість не зареєстровані торговці, тому за браком достатнього прибутку отримують субсидії як малозабезпечені. Саме це обурило так званих організаторів акції.
Наші намагання задати незручні питання мітингувальникам викликали незадоволення з боку патрульної поліції, які почали роботи зауваження, тим самим заважати журналістській діяльності. Спишемо це на незнання законів. За нашими даними, якщо вчора поліція проявила рішучість у боротьбі з «стихійниками», то сьогодні вона відверто ухилялась від виконання своїх обов’язків.
Є підстави вважати, що акція організована і керується певними політичними силами, яких дратують позитивні зміни в житті міста. Наші джерела вказують, що з організаторами пікетів і безладів у місті тісно співпрацюють заступники голови обласної державної адміністрації.
Крім того «русскоговорящий» представник профспілки підприємців, що брудом обливав наш телеканал, є ніхто інший як Андрій Ільєв. Він балотувався за списками «вільних демократів» але не пройшов. Зараз політична сила, очолена колишнім мером Сергієм Одаричем, намагається взяти реванш. Для них чим гірше, тим краще. Але навряд чи організований пікет репрезентує думку громади міста, яка протягом 20 років страждає від безладу та всецілого торжища. Жодний мер, крім Бондаренка, так і не зміг або не захотів розпочати системну боротьбу за впорядкування торгівлі.
Конфлікт не вичерпаний але певні організатори, зрозумівши безперспективність тиску на міського голову та владу, шукають шляхи залагодження інциденту. Міська влада поки не коментує ситуацію але наголошує, що безладу на вулицях міста буде покладений край.

«Іди і дивись» – закликає черкащан французький портретист

Подорожуючи по світу Жан-Франсуа КЛОСТР зустрічається з різними людьми, чуйно сприймає їх внутрішній світ та відображає свої переживання у фото. На виставці представлені 60 чорно-білих фотографій, що представляють Індію, Непал, Бельгію, Білорусь, Україну, Польщу і Францію. Експозиція триватиме у Художньому музеї 26 червня.

 

 

У Черкасах з᾽явиться перший соціальний спортзал

Заклад носитиме ім᾽я загиблого азовця Сергія Амброса і буде знаходитися на третьому поверсі колишньої тютюнової фабрики. Нині тут активно ведуться ремонтні роботи. Про функційність та дизайн майбутнього спортзалу розповів начальник штабу ЦК «Азов» на Черкащині В᾽ячеслав ЛЕВЧЕНКО.

Відвідувачами соціального спортзалу зможуть стати всі охочі. Загалом планують прийняти близько 200 осіб, які будуть розподілені на групи по 10-15 осіб та приходитимуть у відповідний день і час. Нині автори проекту шукають спонсорів, які б закупили тренажери, а також художників, які б розмалювали стіни приміщення.

Нагадаємо, що проект «Соціальний спортзал» ім. С. Амброса здобув перемогу у конкурсі проектів у рамках громадського бюджету та отримав 1 млн. гривень для реалізації.

Донецький художник представив виставку у Черкасах

Нині тут представлено близько 60 робіт живописця, створених протягом 40 років. Олександр Ворона надає перевагу портретному жанру та пейзажам. Більшість робіт – біографічні. Бажаючі зможуть споглядати їх у Художньому музеї до 15 серпня.

У зв᾽язку зі складною ситуацією на Сході країни художнику було дуже непросто виїхати з Донецька та забрати свої роботи, деякі з них так і залишились у приватних колекціях та музеях як на території України, так і поза її межами. Нині художник мешкає у Корсунь-Шевченківському Черкаської області.