У Смілі відбулась  науково-практична конференція. Присвятили її річниці початку Корсунь-Шевченківської операції. Саме ввечері 24 січня 1944 року розпочалась наступальна операція Першого Українського фронту та Другого Українського фронту. У вигляді науково-практичної конференції ветеранська обласна організація  вирішила відзначити ювілейну дату одної із найвідоміших операцій Другої Світової війни.  Найголовніше це вшанувати всіх, хто виборював перемогу у цих складних боях: від солдата до маршала, від дітей до сивих старих. Адже військова операціях охопила велику кількість населених пунктів Черкащини.

На конференцію завітали делегації із Черкас,  Черкаського та Корсунь-Шевченківського районів. Взяли участь і науковці із Черкаського державного технологічного університету.

Корсунь -Шевечнківська операція, зазначають історики була першою в своєму роді. ЇЇ досвід використовували згодом і в інших бойових діях. Вивчають його і нинішні вйськові Збройних сил України.

За виявлені в Корсунь-Шевченківській операції подвиги та мужність 23 частинам і з’єднанням 1-го та 2-го Українського  фронтів присвоєно почесні найменування “Корсунських”, 6 – “Звенигородських”. Тисячі солдатів і офіцерів були нагороджені орденами та медалями, 86 присвоєно звання Героя Рад. Союзу. Острівцем пам’яті, який не дозвололяє нам забути свою історію є Музей Корсунь-Шевченківської битви.

Бережуть і досі сучасники пам’ять про всіх полеглих у тих страшних боях Черкаського котла, і тих , хто пішов у вічні за ці 75 років з часу завершення цієї кровопролитної операції.  У місцях найбільш запеклих боїв встановлено пам’ятники та обеліски, об’єднані в Корсунь-Шевченківський меморіальний комплекс.

YouTube player

Від editor