Анатолій Бондаренко виконав одну з головних своїх передвиборних обіцянок – громаді міста Черкаси повернуто асфальто-бетонний завод.
Глядачам телеканалу «Антена» добре відома історія з фактичним захопленням Черкаського асфальто-бетонного заводу командою Михайла Бродського ще під ча першої каденції мерства Сергія Одарича. Відтоді над заводом було встановлено повний контроль людьми Бродського – Наглядову раду очолювала колишня депутат Черкаської міськради від Партії вільних демократів Ніна Набокіна, а Головою Правління публічного акціонерного товариства «Черкаський асфальтобетонний завод» було поставлено підконтрольного Бродському менеджера Олексія Гужву. Відтоді завод поступово зупинився, його потужності використовувалися іншими виробниками асфальту для своєї комерційної діяльності. Ходили чутки, що завод, у якому громаді міста належить половина акцій, готувався до банкрутства та поглинення комерційними структурами Михайла Бродського. Попри наявність потужного підприємства у власності громади, Черкаси протягом майже десятиліття відрізнялися вишукано дірявими автошляхами та дуже неякісними ремонтними роботами.
Однак новообраний міський голова Черкас розпочав наведення ладу на дорогах міста саме з повернення громаді асфальтобетного заводу. Так, 11 березня 2016 року голова правління заводу був звільнений, натомість новим керманичем підприємства став Сергій Якимчук.
За даними редакції, Якимчук очолював завод до моменту його захоплення командою Бродського-Одарича і сам має пакет із 25% акцій підприємства. Тому нині, враховуючи 50-відсотковий пакет міської ради, над підприємством встановлено повний контроль.
Однак 16 березня вранці нового директора, представників міської ради та журналістів не пустили на територію підприємства. На ньому забарикадувалися кілька осіб в одностроях, що представилися працівниками невідомої охоронної фірми. Вони не пустили на своє робоче місце нового керівника і не допустили на територію заводу представників власника. Невідомі мотивували це відстуністю на території підприємства будь-кого з відповідальних осіб.
Помічник-консультант міського голови Черкас Геннадій Шевченко викликав поліцію, яка, до речі, приїхала на виклик лише за 40 хвилин, а ще за кілька десятків хвилин до заводу під’їхала оперативно-слідча група регіонального управління національної поліції. Їх, до речі, невідомі також відмовилися пускати на територію підприємства і спілкувалися лише з великої відстані. Слідчі поліції відібрали у присутніх заяви про факти недопуску представників власника та керівника на територію підприємства.
Події стали яскравою ілюстрацією небажання старої черкаської влади і частини корумпованих чиновників розпрощатися зі своїм протиправним бізнесом. За фактом подій, що сталися 16 березня, має бути відкрито кримінальне впровадження, а посадовців акціонерного товариства очікує відповідальність. Адже вони не зацікавлені в законному вирішенні конфлікту і, схоже, бояться передати новому керівнику документацію підприємства, яка може бути доказом кримінальних злочинів і завдання істотних фінасових збитків громаді міста Черкаси.