Головний фінансист Черкас прокоментувала бюджет міста на 2019 рік

“Поки що бюджет не містить капітальних видатків, окрім “Громадського бюджету”. Розпорядники коштів вже можуть розпочинати опрацьовувати проекти, за які проголосувала громада міста. Щодо основних змін – збільшена зарплата по КСНам. Забезпечені в повному обсязі видатки на фінансову підтримку КП ЧЕЛУАШ та департамент ЖКК. На 1,5 млн грн були збільшені видатки на програму молодіжного кредитування, півмільйона додали до програми забезпечення призову”, – розповіла Наталія Джуган.

Дивіться також: Наталія Джуган: “Не може місто жити без бюджету”

Черкаси з бюджетом на 2019 рік

За результатами розгляду проекту рішення бюджетною комісією депутати підтримали збільшення дохідної частини на 72 мільйони гривень. Усе це за рахунок податку на доходи з фізичних осіб, акцизного податку, плати за землю та єдиного податку.

Дивіться також: Головний фінансист Черкас прозвітувалася за виконання бюджету

Енергетики регулярно ліквідують наслідки аварійних ситуацій, спричинених самовільним спилюванням дерев

За неофіційною статистикою, принаймні раз на місяць енергетики змушені ліквідовувати наслідки аварійних ситуацій, спричинених самовільним спилюванням дерев. Зазвичай це роблять власники домогосподарств, яким дерево або заважає, або потрібне в якості сировини.

Як повідомляє сайт ПАТ “Черкасиобленерго”, 23 січня у селі Сегединці Городищенського району жителі вирішили спиляти горіх, який ріс у їхньому дворі. І хоча дерево й знаходилося на відстані 9 м від охоронної зони, проте було настільки високим, що впало на лінію електропередачі 0,4 кВ. Внаслідок цього в селі було знеструмлено 16 абонентів.

 

Метеоролог Галина Саніна: «Найближчими днями температурний фон дещо підвищиться»

З 1 січня 2019-го року почала діяти Настанова метеорологічного прогнозування. Основним її нововведенням є розподіл метеоявищ погоди на рівні небезпеки, кожному з яких присвоєно колір.

Дивіться також: 24 і 25 січня очікуються морози до -18º, а з суботи потеплішає і йтиме сніг

24 і 25 січня очікуються морози до -18º, а з суботи потеплішає і йтиме сніг

Після проходження циклону на Черкащину почало поширюватися арктичне повітря. Уже 24 січня ввечері очікується зниження температури до -10º, повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр. Завтра північний антициклон розжене хмарність, переважатиме помірний північно-східний вітер, який додаватиме відчуття холоду. Температура повітря найближчої ночі очікується в межах 13-18º морозу, місцями по області та в Черкасах до 21-23º морозу. 25 січня вдень 5-10º морозу.

Надалі очікується потепління на фоні мокрого снігу.

Читайте також: Метеоролог Галина Саніна: «Найближчими днями температурний фон дещо підвищиться»

Село Плескачівка на Смілянщині відрізане від життя

Стіна з байдужості, об яку вже другий місяць безрезультатно б’ються жителі села Плескачівка Смілянського району, вже їм набридла.

21 січня громада села разом з сільським головою Володимиром Захарченком підготували чергове звернення до районної адміністрації з проханням посприяти у відновленні автобусного сполучення, оскільки попередні неодноразові звернення плескачівців адміністрація просто проігнорувала. Але зустрітись з першим заступником РДА у людей не вийшло, тому що він до кінця робочої неділі у «невідомому» відрядженні й до людей вимушений був вийти заступник голови РДА з гуманітарних питань – Сергій Глізнецов. М’яко кажучи, з відповідей заступника, одразу стало зрозуміло, що питання не опрацьоване, а потрібні дзвінки й домовленості зроблені день у день з візитом людей. Так би мовити, щоб було, що відповідати.

На початку свого діалогу Сергій Володимирович запевнив людей, що вже сьогодні дороги до їхнього села будуть розчищені. Але постало питання, як бути з перевізником? Які важелі впливу потрібно застосовувати та хто повинен це робити? Заступник прокоментував, що на даний маршрут був оголошений конкурс, але жодної заявки від перевізників не отримано. Розповів Сергій Володимирович і те, що  договір з діючим перевізником й досі не розірваний. Цей факт неабияк збентежив людей, адже якщо договір діє, то й відповідальність за його невиконання ніхто не відміняв.

Згідно з договором, Замовник, тобто РДА, повинен здійснювати контроль за виконанням перевізником договору та організовувати контроль за дотриманням перевізником правил надання послуг. А за невиконання умов договору Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством,- зачитав умови договору сільський голова Володимир Захарченко.

– Ця проблема виникла не сьогодні і не вчора, ще у жовтні я довів до відома керівників адміністрації про наміри Смілянського АТП припинити вихід автобуса на маршрут й особисто застерігав про можливі негативні наслідки, – розповідає сільський голова Плескачівки Володимир Захарченко. – У відповідь від першого заступника я почув, що він особисто «порішає» усі питання з перевізником. І що ми бачимо? Віз і нині там, просто, на мою думку, Олексій Вікторович не на своєму місці, а від його бездіяльності страждають люди. Жодної наради, жодного обговорення зі сторони адміністрації не ініціювалось, більше того, люди, які особисто звернулись до Олексія Вікторовича, були відправлені до мене, до сільського голови, який згідно із законом не наділений відповідними повноваженнями!

Вихід є, потрібно лише докласти зусиль, щоб його знайти. Адже діти не ходять до школи, швидка допомога не в змозі подолати круті спуски та підйоми, люди відрізані від життя, без медикаментів та свіжого хліба, – наполягали селяни.

Чи то з вірою, що їх все-таки почують, чи просто з бажанням поглянути в очі першому заступнику Смілянської районної адміністрації, кожен представник плескачівської громади офіційно записався на прийом до Пєчнікова Олексія Вікторовича. Зібрання як почалось у коридорі, так й закінчилось, люди вирушили до рідного села з обіцянками та сподіваннями, що до офіційної дати прийому громадян питання все ж таки вирішиться.

Дивіться також: Безпека життя у Смілі містян та національних меншин

У Смілі пройшла презентація книги «Позивний «Бандерас»

У Смілу завітали автори книги і однойменного фільму «Позивний «Бандерас». Це український військовий детектив про сучасну війну на Сході України.

Кількість фільмів українського виробництва зростає з кожним роком. Свідченням є і вихід у прокат «Позивного «Бандераса». Разом з фільмом вийшла і книга про ці ж події. Та все ж сценарій до фільму був першим, розповідають автори.  Просто як творчі люди, не змогли змовчати, коли в країні точаться такі жахливі події.

До цього і Артемій, і Сергій писали лише сценарії телевізійних фільмів, «Позивний «Бандерас»  – став їх першим сценарієм до художнього фільму. Розповідають, що і багато , хто з акторського складу також дебютував у цій стрічці.

Фільми про сучасну війну в Україні не багато хто наважується знімати. Написали історію ще у 2014 році. Два роки не могли екранізувати. Та все ж, розповідають автори, сміливців вдалося знайти. Режисером стрічки «Позивний «Бандерас»  став Заза Буадзе.

Та все ж у фільмі, твердять автори сценарію, більше відтворена детективна лінія. Це екшен. За межами сценарію опинилось чимало цікавого матеріалу. Тож Артемій і Сергій вирішили створити ще й книгу. У військовому романі  розкрили героїв. Якщо у фільмі вони просто солдати, то тут є їх думки, оцінки подій. Вимальовуються характери кожного і герої стають більш зрозумілими.

Прототипом головного героя став реальний військовий. В основу сюжету лягли  щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець».

Книгу тепло сприйняли військові і волонтери, власне їм і присвятили свою роботу Артемій і Сергій. А фільмом, хотіли привернути увагу молоді. Щоб молоде покоління зрозуміло, що таке гібридна війна. Один з головних  меседжів книги і фільму: неможливо захищати землю, яку ти не любиш. Тож головний герой, що був у конфлікті із своєю малою батьківщиною знову повертається до неї душею.

Дивіться також: У Смілі вшанували пам’ять друга «Гайдамаки», Михайла Дімітрова

Головні дороги Черкас очищені від снігу. Комунальні служби не припиняють роботу

Огляд чищення доріг по місту Черкаси 24 січня 2019 року.

Читайте також:

Станом на ранок 24 січня більшість головних шляхів області почищені від снігу

В ніч на 24 січня на автошляхах Черкащини зберігалися складні дорожні умови