Вони рятують життя: як і кому допомагає Черкаський міський центр соціальних служб

Не втратити себе, збагнути сенс існування, знайти взаєморозуміння з оточуючими та розпочати все із чистого аркушу, – це далеко неповний перелік послуг, що надає клієнтам Черкаський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кваліфіковані фахівці здійснюють психологічне консультування, соціальний супровід, надають юридичну допомогу та комплексну підтримку сімей, які потрапили у складні життєві обставини. Тут не засуджують за вчинки, а навпаки готові вислухати і дати слушну пораду.
З початку року послугами центру скористалися понад 2300 осіб, 75% із них помічають покращення психоемоційного та фізичного стану. Для досягнення такого результату з кожним клієнтом Центру за допомогою спеціальних тестів, проективних методик та арт-терапії працює професійний психолог.
Однією з основних форм роботи Центру є психологічні та навчальні тренінги. Учасники об’єднуються в коло, знайомляться і діляться думками на різні соціально значущі теми. Наприклад «Слова ранять, або як уникнути крику, насмішок та образ дитини». Під час зустрічі психолог Андрій Миколенко пояснив батькам, що таке вербальне насильство, яких форм воно може набути та як вплинути на подальше життя дитини.
Разом із системною роботою у Центрі вирішують і нагальні питання, що потребують негайного реагування. Про історію черкащанки, яка народила за кордоном і змогла забрати дитину додому завдяки Центру соціальних служб знає вся країна.
Півроку під соціальним супроводом Центру перебувала родина Олени Савельєвої. Мама 4-х дітей потрапила у складні життєві обставини та була змушена звернутися по допомогу.
Із мамою до Центру соціальних служб прийшов і 8-річний Олег. Хлопчик активний, допитливий, займається спортом і у майбутньому мріє стати режисером. Разом із соцпрацівниками наша знімальна група завітала у гості до багатодітної родини, яка успішно завершила курс реабілітації.
Найстарша серед дітей – 13-річна Олена. Дівчина займається волейболом, має багато друзів, а нещодавно у неї з’явилася ще й власна кімната, а на шафі – «карта бажань». Це – результат соціально-психологічної програми для підлітків.
Тепер у великій родині усі допомагають один одному. Олена – мамина помічниця, а Олег приглядає за молодшими – Сашком і Аліною. Після плідної піврічної роботи соцпрацівники й надалі наглядатимуть за родиною, а малечу обіцяють активно залучати до культурно-масових заходів.
Родина Савельєвих – яскравий приклад позитивного результату спільної роботи клієнтів і працівників Центру. Вони ще раз доводять: соціальний супровід – не примусовий захід, а дієва допомога, що дає імпульс розвиватися та виховувати дітей за принципом взаємоповаги, порозуміння та людяності. Життя рятують не лише лікарі.

Психологічна, соціальна та правова допомога для будь-кого.