Набув чинності новий закон про ЖКГ: кому загрожують відключення і штрафи

В Україні з 1 травня запрацювала комунальна реформа – набув чинності закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про житлово-комунальні послуги.

Головний принцип – платити доведеться за кожен кубометр води і Гкал тепла, а тих, хто затримує платежі, каратимуть штрафами і відключенням.

Так,  починаючи від 20 травня, хто не встигне сплатити за комуналку вчасно, отримуватимуть пеню. 0,01% від суми боргу за кожен день просрочки.

У новому законі також прописаний чіткий механізм боротьби зі злісними боржниками.

Боржникам направлятимуть лист-попередження, на яке протягом 30 днів, вони повинні якось відреагувати: погасити борг або укласти договір про реструктуризацію.

Якщо попередження боржником проігноровано –  його квартиру відключать від води і опалення.

Не до кінця зрозумілий лише механізм, як будуть відключати: поквартирно або страждати буде весь будинок.

Згідно з чинним законодавством, не дозволяється припиняти тільки подачу газу і електрики.

До того ж, тепер, до отримувачів послуг можуть прийти перевіряючі, щоб звірити квартирний або загальнодомовий лічильник. Якщо не впустите – знову ж таки можуть відключити.

Водночас, на постачальника можна поскаржитися, якщо він порушує умови договору. Наприклад, вас не можуть відключити від чого-небудь безпідставно. За це – штраф або розірвання договору. Але про це потрібно попередити за 2 місяці.

Так само ви можете не платити за ненадані або неякісні послуги. Є розроблена Кабміном форма акту-претензії, яку ви заповнюєте, і вона є підставою для перевірок. Якщо комісія підтвердить, що, наприклад, гаряча вода у вашому крані не відповідає необхідній температурі, то платити ви будете менше, ніж за тарифом. Те ж саме стосується і опалення.