29 серпня у Черкасах – День жалоби

Громадські активісти м.Черкаси, представники ГО "Білий молот", національно - визвольного руху "Правий сектор" та ГО "Громадський блокпост" звернулися до Голови обласної ради Валентині Коваленко з проханням вшанувати річницю загиблих патріотів в "Іловайському котлі". 29 серпня в Черкасах та Черкаській області в день жалоби будуть приспущені державні прапори.

Чвари за землю

Учасники кооперативного об᾽єднання «Соснівка» відстоюють 66 га земель, якими володіють вже 22 роки. Нині черкасці хочуть перейти у садівниче товариство, оскільки земельний податок на кооперативи значно зріс.

Для користування земельними ділянками необхідна згода депутатів. Секретар міськради Олександр Радуцький попросив підтримати рішення, але воно не набрало достатньої кількості голосів. Вільні демократи знову утримались.

Обурені черкасці не стримали емоцій, вони публічно висловили невдоволення депутатам та пообіцяли привести на наступну сесію 10 тисяч осіб, що є учасниками кооперативу.

БУЛАТЕЦЬКИЙ ледь не зірвав сесію

Земельна сесія насилу розпочалася через відсутність кворуму. Станом на 10 ранку в залі нарахували лише 13 депутатів. Більшість народних обранців від Партії вільних демократів на чолі з міським головою на сесію не прийшли. Зокрема, Сергій Одарич взяв відпуску на 2 дні.

З приводу регулярної відсутності очільника міста обурився депутат Микола Булатецький. Він припустив, що Сергій Олегович боїться ходити на сесії. Тому, можливо, слід повернутися до питання про його імпічмент.

Опісля БУЛАТЕЦЬКИЙ обмінявся «люб᾽язнощами» з «вільними демократами» - Олегом Ліходькіним та Миколою Бондаренком.

Врешті депутати приступили до роботи. Фракція «вільних демократів» від голосування утримувалась, тож для більшості важливих рішень не вистачило голосів.

ОСББ в 30 разів переплачують за землю

ОСББ в 30 разів переплачують за землю.  З 1 січня цього року міська рада встановила плату за землю, зайняту ОСББ і житловими кооперативами, в розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки. Це призвело до підвищення плати за утримання будинків і прибудинкових територій, більш, ніж у 30 разів. Тож мешканці 30 черкаських житлових кооперативів і будинків з ОСББ змушені платити здирницькі податки.

Прикметно, що підвищення ставки до 1% ініціював міський голова Сергій Одарич. Нині його однопартієць Олег Ліходькін пропонує внести зміни до оподаткування земель ОСББ в розмірі 0,03%.

Пропозицію підтримав і секретар міськради Олександр Радуцький. Аби рішення було прийняте у законодавчому порядку, проект має пройти регуляторні процедури. Тож питання оподаткування земель ОСББ та житлових кооперативів першим розглянуть на наступній сесії 15 вересня.