Хокейне майбутнє Черкас

У м. Богуслав Київської області відбувся заключний етап чемпіонату з хокею серед команд любителів. Команда ХК "Черкаси" зайняла почесне четверте місце. Гравці команди задоволені результатом змагань, враховуючи той факт, що тренуватися хокеїстам в Черкасах взагалі ніде.

Черкаська поліція надсилає дивні запити журналістам

До телеканалу "Антена-плюс" надійшов дивний запит від черкаського відділу поліції. Зазвичай, журналісти з розумінням ставляться до співпраці з правоохоронцями. Та цього разу запит загнав у глухий кут. Особливо в частині вимоги надання інформації про те, чому взагалі журналіст зацікавився темою демонтажу кіоску за адресою вулиця Смілянська, 33.

Згідно з діючим законодавством, телеканал надасть відповідь на запит у визначений термін. Але факт таких питань працівниками телеканалу "Антена-плюс" однозначно сприймається як спроба тиску на журналістів і тому ми розпочинаємо власне антикорупційне журналістське розслідування з приводу такої дивної, на нашу думку, поведінки правоохоронців. Сподіваємося з'ясувати, хто насправді стоїть за цим конфліктом навколо крихітної земельної ділянки в середмісті Черкас.

Майбутнє діючої громадської ради – сумнівне

Мало хто з пересічних черкащан здогадується про існування в місті Черкаси так званої Громадської ради при міському голові. Створена вона була за каденції мерства Сергія Одарича з представників кількох громадських організацій. Ця дорадча структура мала б допомагати колишньому міському голові в питаннях співпраці з активістами та відпрацюванні різноманітних проблем міста. Однак навіть при найприскіпливішому вивченні ми так і не знайшли хоч якоїсь користі від роботи цієї установи.

Ввечері 16 грудня журналісти "Антени" разом із громадськими активістами, які не входять до лав «довірених» Одарича, намагалися з’ясувати, що робить у приміщенні Черкаського міськвиконкому ця рада.

Інтерес до роботи викликаний підозрами в тому, що попередній мер Одарич намагався використати Громадську раду в якості такої собі парасольки, мета якої була в імітації процесу співпраці з громадськістю міста та врахуванні їхніх інтересів при підготовці рішень радою. До цієї структури потрапили здебільшого ті, хто входив до близького оточення колишньго мера або лояльні до нього особи. Але міська опозиція до співпраці не запрошувалася, принаймні, в раді лунали лише поодинокі критичні зауваження в бік Одарича. Представники ряду громадських організацій, що в недалекому минулому були зайняті спробами змінити владу в місті Черкаси, прийшли на засідання з доволі простою пропозицією – рада має саморозпуститися, бо того, кому вони мали б надавати поради, вже при владі нема. Натомість має бути створена нова громадська рада з більш прозорими і ефективними інструментами роботи та більш демократичними принципами.

Вочевидь, майбутнє нинішньої громадської ради туманне. Міський голова Анатолій Бондаренко не був присутнім на її засіданні. Тим не менше, більшу частину часу ради було витрачено на обговорення вимог до новобраної влади – більшої прозорості та боротьби з корупцією. Тільки незрозуміло, навіщо повторювати те, що і без того зазначено в Законодавстві України.

Чимало часу було витрачено на обговорення кандидатури від громадськості на посади членів Черкаського виконкому. Присутні активісти, що вимагали перезавантаження дорадчого органу, нагадали присутнім, що вони насправді просто боряться за посади у владі і не приносять користі мешканцям міста. Після того вони в знак протесту залишили засідання Громадської ради, висловивши щире здивування тим, що після програшу Одарича у виборах у стінах Черкаської міськради продовжують функціонувати його кишенькові органи.

«Я хочу жити в якісному світі»

У Черкасах відзначили кращих у конкурсі малюнків «Я хочу жити в якісному світі». Учасниками мистецьких перегонів стали діти області, віком від 5 до 17 років. Цьогоріч на розгляд комісії було надіслано майже 200 робіт, з них журі відзначило 35. Кращі 9 малюнків відправили на розгляд головної конкурсної комісії до столиці.