Майбутнє діючої громадської ради – сумнівне

Мало хто з пересічних черкащан здогадується про існування в місті Черкаси так званої Громадської ради при міському голові. Створена вона була за каденції мерства Сергія Одарича з представників кількох громадських організацій. Ця дорадча структура мала б допомагати колишньому міському голові в питаннях співпраці з активістами та відпрацюванні різноманітних проблем міста. Однак навіть при найприскіпливішому вивченні ми так і не знайшли хоч якоїсь користі від роботи цієї установи.

Ввечері 16 грудня журналісти “Антени” разом із громадськими активістами, які не входять до лав «довірених» Одарича, намагалися з’ясувати, що робить у приміщенні Черкаського міськвиконкому ця рада.

Інтерес до роботи викликаний підозрами в тому, що попередній мер Одарич намагався використати Громадську раду в якості такої собі парасольки, мета якої була в імітації процесу співпраці з громадськістю міста та врахуванні їхніх інтересів при підготовці рішень радою. До цієї структури потрапили здебільшого ті, хто входив до близького оточення колишньго мера або лояльні до нього особи. Але міська опозиція до співпраці не запрошувалася, принаймні, в раді лунали лише поодинокі критичні зауваження в бік Одарича. Представники ряду громадських організацій, що в недалекому минулому були зайняті спробами змінити владу в місті Черкаси, прийшли на засідання з доволі простою пропозицією – рада має саморозпуститися, бо того, кому вони мали б надавати поради, вже при владі нема. Натомість має бути створена нова громадська рада з більш прозорими і ефективними інструментами роботи та більш демократичними принципами.

Вочевидь, майбутнє нинішньої громадської ради туманне. Міський голова Анатолій Бондаренко не був присутнім на її засіданні. Тим не менше, більшу частину часу ради було витрачено на обговорення вимог до новобраної влади – більшої прозорості та боротьби з корупцією. Тільки незрозуміло, навіщо повторювати те, що і без того зазначено в Законодавстві України.

Чимало часу було витрачено на обговорення кандидатури від громадськості на посади членів Черкаського виконкому. Присутні активісти, що вимагали перезавантаження дорадчого органу, нагадали присутнім, що вони насправді просто боряться за посади у владі і не приносять користі мешканцям міста. Після того вони в знак протесту залишили засідання Громадської ради, висловивши щире здивування тим, що після програшу Одарича у виборах у стінах Черкаської міськради продовжують функціонувати його кишенькові органи.