Де цього літа відпочиватимуть черкаські учні?

У черкаських школярів – довгоочікувані канікули. Тож їм пора розслабитися та набиратися сил перед новим навчальним роком. Де відпочиватимуть та оздоровлюватимуться учні черкаських шкіл знає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова.

Цьогоріч було започатковано он-лайн-реєстрацію, щоб кожен бажаючий міг стати в чергу на отримання путівки. Втім, згідно із законодавством першочергово путівки надаються дітям пільгових категорій, тобто сиротам, позбавленим батьківського піклування, переселенцям та дітям учасників АТО.

Загалом, відповідно до тендерної угоди департаментом було придбано 640 путівок, департамент вже звернувся до міської влади про виділення ще мільйона гривень на дитяче оздоровлення.

Також нині у Черкасах працює 17 пришкільних таборів, де відпочиває близько 1500 дітей. Окремо діє спорттабір «Старт», де займаються вихованці дитячо-юнацьких шкіл міста. А юних моряків очікує наметове містечко, що відкриється 23 червня і діятиме впродовж трьох змін.

Черкаські актори показали прев᾽ю «Танго Марії»

За допомогою флешмобу актори рекламують нову виставу, яку експерти вже називають найгучнішою прем᾽єрою сезону. Режисер Анастасія Гнатюк обіцяє, що у виставі буде багато танцю та гарної музики. Прем᾽єра «Танго Марії» відбудеться 23 червня о 18.30 в приміщенні обласної філармонії.

 

Анатолій Бондаренко обговорив з колегами конституційні зміни

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко обговорив результати конституційних змін з керівниками адміністративних центрів районного значення. Засідання відбулося у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування України», що втілює в життя Асоціація міст України. Зокрема, присутні обговорили питання щодо: ефективності реформ місцевого самоврядування, децентралізації влади бюджетного й податкового законодавства, взаємодії органів державної влади у процесах децентралізації, проблеми та перспективи утворення та об᾽єднання територіальних громад.  Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко назвав конституційні зміни надто сирими і навів негативні результати їх впровадження.

Як зазначив Анатолій Бондаренко, громадам на місцях необхідна підтримка народних депутатів. З цією метою на зборах був присутній депутат Верховної Ради України – Олег Петренко.

«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування України» - це своєрідний майданчик для налагодження взаємодії посадових осіб органів з народними депутатами України. Проект реалізовує Асоціація міст України яка є об'єднанням міських рад, з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень та  сприяння соціально-економічному та культурному розвитку міст.

Міська лікарня №3 потребує допомоги

Вже довгий час у міські лікарні №3 склалась ситуація, коли у державному медичному закладі немає власного комп’ютерного томографа. Наразі лікарня співпрацює з приватною фірмою, яка орендує приміщення в будівлі медичного закладу та надає послуги по обстеженню пацієнтів за допомогою томографа. Лікарі кажуть, що послуга є не безкоштовною, ба більше дорого коштує. Тому більшість пацієнтів відмовляється від цієї пропозиції. Окрім того лікарі поскаржились на застарілість апарату, що ускладнює визначення причини захворювання, що, свою чергу, не дозволяє спланувати більш якісне лікування. Головний лікар третьої міської лікарні звертається до
всіх, хто може вирішити цю проблему, адже кожен день лікарі рятують життя людей але з допомогою якісного медичного обладнання врятованих життів стане більше.
Всі лікарі стверджують, щоб провести якісне лікування цей апарат просто необхідний, адже при звичайному діагностуванні інколи дуже важко визначити корінь проблеми у пацієнта. Зокрема у травматології, як зазначив лікар-ортопед Віталій Григор’єв, томограф допомагає визначити чи потребує людина операційного втручання чи це зайве.
Провів паралель із закордонними лікарнями завідуючий першого хірургічного відділення Ігор Білецький. Порівняно з вітчизняними лікарнями, де про достатню кількість сучасного обладнання залишається тільки мріяти, у закордонних медичних закладах апаратури є вдосталь, що значно підвищує якість медичної обслуговування.
За словами лікаря-нейрохірурга Олександра Медюлянова, прийняття рішення щодо оперативного втручання має відбутись протягом години після надходження пацієнта на стаціонар. Також лікар розповів як допомагає томограф у нейрохірургії.
На сьогоднішній день, у лікарні знімок голови коштує 700 гривень, а більш детальний знімок 1300-1400 гривень. Зрозуміло, що не кожна людина зможе собі дозволити цю процедуру. За словами лікарів, їх першочергова ціль – зробити знімок комп’ютерного томографа доступним для кожного.