У міськраді намагаються таємно «просунути» забудову Соснівки?

У Черкасах продовжується історія із вже скандальним будівництвом житлового комплексу у Соснівці. Нагадаємо, що в середині грудня 2016 року на офіційному сайті міськради з’явилась інформація про те, що на території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 планується будівництво великого житлового комплексу та очікується збір пропозицій для внесення змін до детального плану забудови. Проте подібний контакт з громадою викликає багато питань. Зокрема черкаський журналіст Валерій Воротник на своїй сторінці у «Facebook» звернув увагу на те, що дату і час організатори громадських слухань не вказали. Однак, з власних джерел, нам стало відомо, що обговорення скандального будівництва має відбутись у вівторок о 14:30 в кабінеті начальника управління планування та архітектури Чернухи Віталія Володимировича.

Окрім того науковці інституту археології кажуть про те, що будівництво будь-яких житлових об’єктів на даній території неможливе.

Старший науковий співробітник інституту археології НАНУ Дмитро Куштан зазначив, що він та його колеги були здивовані, коли дізнались, що на цій території планується будівництво. Справа в тому що на цій ділянці розташована пам’ятка археології - поселення земленицької культури, окрім того вся територія входить до складу заповідної зони «Черкаські берегові схили». Тобто будь-які будівельні роботи там можуть проводитись тільки після проведення археологічних досліджень, а також цільове призначення таких об’єктів може бути  пов’язане тільки з історико-археологічними та парково-рекреаційними цілями.

Підрядник: Черкаси замело снігом через помилку синоптиків, свята, погане паливо та мороз.

Підрядник: Черкаси замело снігом через помилку синоптиків, свята, погане паливо та мороз

Щоразу снігопад у Черкасах чекають наче цунамі в Японії і щоразу завдання провалене. Ось уже другий рік поспіль на різдвяні свята місто поглинають замети. Автівки застряють посеред шляху навіть на центральних вулицях. Про віддалені райони годі й говорити. Черкащанка Яна прийшла скаржитися до міськради через непроїзний провулок.

Зимове утримання доріг у м. Черкаси здійснює КП «ЧЕЛУАШ», приватні підприємці та СУБи. Поки більшість скарг стосуються саме роботи приватників. Поки головний підрядник Андрій Бортник, як і минулоріч втік від завірюхи у теплі краї – в мерії звітує його колега Сергій Атамась.

«Зробили, як зробили» - підсумував підрядник, хоч і працювали 5 діб без перерви й очистили майже 10 км міських доріг. Нині мороз послабшав, тож роботи активізувалися. У профільному департаменті очистку доріг оцінюють на «четвірочку».

На відміну від підрядника Служби утримання будинків та «ЧЕЛУАШ» впоралися краще. На них черкащани поки що особливо не скаржилися.

На період снігопадів у Черкаській міськраді створили оперативних штаб. У разі виникнення незручностей через снігові замети черкащан просять телефонувати до оперативної служби за номером 1505. Також комунальники просять прибирати автівки зі шляхів та дворів будинків аби не заважати снігоочисній техніці.

Ситуація на міських автошляхах досі не покращена.

Зимові розваги у Черкасах

Велика кількість снігу та морозна погода дозволяють людям активно відпочивати на природі, катаючись на санчатах та мішках. Містяни вподобали схили парку Сосновий бір та весело проводять час.

Ситуація на міських автошляхах досі не покращена.

Ситуація на міських автошляхах досі не покращена

У зв’язку з негодою, яка накрила Черкащину, у місті, в чергове, виникли проблеми з розчисткою пішохідних та автомобільних шляхів. На перехрестях у середмісті машини не без проблем рушають з місця та здійснюють маневри, що може призвести до аварійної ситуації.

Черкащани оцінили якість очищення міста від снігу.

На вул. Пастерівській горів приватний будинок

8 січня о 22:10 на вулиці Пастерівськый виникла пожежа на горищі приватного житлового будинку. Пожежа виникла у густонаселеній центральній частині міста тож впродовж кількох хвилин до оперативно-координаціного центру надійшло кілька десятків повідомлень від свідків події.

Для боротьби із вогнем на місце події одразу були спрямовані три пожежних розрахунки з двох пожежно-рятувальних частин міста.

На час прибуття перших рятувальних підрозділів вогонь вже встиг охопити прибудову, горище та поширився на дах житлового будинку.

Впродовж години пожежу вдалось локалізувати, а ще за п’ятнадцять хвилин ліквідувати.

На місці пожежі працює дослідно-випробувальна лабораторія, яка остаточно встановить причину загорання.

Рятувальники ліквідували пожежу на складі меблевих матеріалів.