Наша історія

«Антена» (рос. «Антенна») — співтовариство регіональних медіа Черкаської області, Україна.

Організаційно-правова форма

Засновник – громадська організація “Центр медіаініціатив”.

Підприємство об’єднання громадян “Редакція газети “Антена”: видавець, розповсюджувач, рекламіст та мовник – консорціум юридичних та фізичних осіб, резидентів України.

Історія розвитку

Медіагрупа «Антена» є одним із провідних інформаційних ресурсів черкаського регіону.

Газета «Антенна» була створена у 1997 році журналістом Валерієм Воротніком. Влітку 1998 року почав працювати інтернет-сайт, який на той час був лише інтернет-версією друкованого видання, але згодом перетворився на багатофункціональний інтернет-портал, що вміщує, крім текстових новин Черкащини та України, новинний відеоконтент та здійснює цілодобову інтернет-трансляцію телеканалу «Антена».

Телевізійний канал «Антена» створений у березні 2006 року, нині має цілодобове мовлення на територію кількох міст, які у сукупності мають щонайменше третину глядачів усієї області. З листопада 2008 року телеканал здійснює цілодобове мовлення в мережі інтернет.

В різні часи в газеті і телеканалі розпочинали свою діяльність в галузі журналістики багато відомих нині журналістів.

Неодноразово за часи свого існування медіа та його співробітники зазнавали утисків та переслідувань з боку влади та криміналітету. Так, під час президентських виборів 1999-го року порушувалися кримінальні справи проти керівництва газети “Антена” за сфальшованими звинуваченнями в несплаті податків. Прокуратура намагалася арештувати головного редактора газети Валерія Воротника. Але за допомогою міжнародних правозахисних організацій редакції вдалося відстояти свою правоту в судових інстанціях України та захиститися від переслідувань.

Спроби кримінальних переслідувань продовжувалися і в наступні роки. Так, у 2003-му році Генеральною прокуратурою України порушувалася кримінальна справа за статтею Кримінального Кодексу України “Образа честі та гідності президента України” як помста за жорсткі критичні матеріали, спрямовані проти чинного тоді політичного режиму. Серед інших кількох медіа та їхніх керівників, проти яких було порушено кримінальні справи, була й “Антенна” з її незмінним головним редактором Валерієм Воротником. Розслідування завершилося за відсутності складу злочину.

Неодноразово на журналістів скоювалися напади та лунали погрози. Наприкінці 90-2000-х невідомі кілька разів намагалися побити головного редактора газети Валерія Воротник (в липні 2001-го року він отримав ножове поранення), у 2000-му році невідомі увірвалися в квартиру журналістки газети Валентини Васильченко та жорстоко побили її.  Міліція жодного злочину не розкрила.

У лютому 2009 року було скоєно замах на вбивство головного редактора газети “Антена” Валерія Воротника та директора телеканалу Володимира Мамалигу та неповнолітнього сина останнього. Невідомі підірвали машину журналістів, коли ті намагалися сісти в неї після завершення прямого ефіру, піжд час якого вони жорстко критикували черкаську міську владу за корупційні оборудки. Лише випадковість врятувала життя журналістам. Попри прозорість конфлікту, що призвів до замаху, та те, що журналісти називали поіменно вірогідних організаторів злочину, міліція не провела розслідування та не розкрила зухвалий злочин. Протягом наступних років, під тиском корумпованих посадовців, неодноразово відбувалися спроби припинити розслідування, але під тиском громадськості прокуратура та МВС були змушені продовжувати розслідування.

Редакційна політика

Головний принцип інформаційної політики — дотримання демократичних стандартів та повага до прав і свобод людини. Корпоративна філософіялібералізм. Стратегічна мета — розбудова в Україні демократичного громадянського суспільства, де кожен зможе реалізувати своє право на свободу слова та думки.

2 коментарі до “Наша історія”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ідентифікатор L10-01833