Квітневий “жарт”: у черкаських тролейбусах із 1 квітня вартість проїзду зросте до 5 грн

Квиток для проїзду в тролейбусах Черкас коштуватиме 5 гривень. За це на своєму засіданні, яке відбулося 16 березня, більшістю голосів проголосував виконавчий комітет. За новим тарифом пасажирів перевозитимуть уже із 1 квітня.

Проїзний квиток на місяць коштуватиме 250 гривень для громадян та 376 гривень для підприємств. Підвищенню проїзду в міському електричному транспорті передувала передбачена законодавством процедура. 

За словами директорки департаменту економіки та розвитку Ірини Удод, зауважень чи заперечень із боку жителів на адресу розробника регуляторного акту не надходило. 

– Економічно обґрунтований тариф у розмірі 5 гривень 19 копійок для того, щоб відбувались відшкодування комунальному підприємству за перевезення пільгових пасажирів, виконавчий комітет затверджував 19 лютого 2020 року, – зазначила вона під час засідання. 

Дивіться також: СОЦПРАЦІВНИКАМ І МЕДИКАМ ХОЧУТЬ ЗРОБИТИ БЕЗОПЛАТНИЙ ПРОЇЗД У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ

Здорожчання вартості проїзду пов’язане, передовсім, із ростом витрат на електроенергію (тільки в порівнянні з минулим роком 8,3 %) та підвищенням заробітної плати в працівників.  На економіку підприємства вплинули й запроваджені карантинні обмеження: кількість перевезених пасажирів зменшилася у 2,5 рази. Якщо в 2020 році тролейбусами скористались майже 9 мільйонів людей, у 2019 році їх кількість складала майже 22 мільйони. 

Поза тим, ті категорії громадян, які користуються пільгами, продовжуватимуть їздити у тролейбусах безкоштовно. Від оплати звільнені черкаські школярі й студенти. 

Нагадаємо, востаннє ціну за квиток у тролейбусах переглядали в 2018 році, тоді її із 2-ох підвищили до 3-х гривень.

джерело