В Україні заборонили до продажу іграшку-конструктор Neo Cube 4 мм у зв’язку з визнанням її небезпечною — Держпродслужба

Держпродспоживслужбою отримано інформацію щодо реалізації на території України небезпечної іграшки-конструктора «Неокуб», конструкція якої складена з однакових кулястих магнітів.                                                                            

фото ілюстративне

На сьогодні десяткам дітей та підлітків була надана медична допомога від шкоди, завданої організму в результаті свідомого чи не свідомого ковтання деталей (елементів) даної іграшки.

Держпродспоживслужбою встановлено ознаки невідповідності зазначеної іграшки вимогам пунктів 33 та 34 та пунктів 3 та 4 додатку 2 Технічного регламенту безпечності іграшок.

На виконання доручення Держпродспоживслужби України, здійснивши моніторинг споживчого ринку території міста Черкаси та Черкаської області,  працівниками відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, проведена позапланова виїзна перевірка характеристик продукції, а саме: іграшки-конструктора Neo Cube 4 мм Штрих код: 2000574980881, яка не відповідає  встановленим вимогам.

Відповідно до сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, іграшка-конструктор Neo Cube 4 мм, становить серйозний рівень загрози.

За результатами перевірки складений Акт перевірки характеристик продукції та винесені рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо заборони надання продукції на ринку та щодо вилучення продукції з обігу.

Доводимо до відома суб’єктів господарювання, що відповідно до п. 6 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» визначено як обов’язок негайно повідомляти про продукцію, яка ними розповсюджена та яка на підставі отриманої ними інформації становить ризики для споживачів (користувачів), не сумісні із загальною вимогою щодо безпечної продукції, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції.