Нова якість прибиратиме опале листя

«Нова якість» прибирає опале листя спеціальним пилососом

У середині осені, коли масово опадає листя, у «Новій якості» розпочинають сезонне прибирання прибудинкових територій. Спочатку двірники згрібають його на купи, а вже потім у роботу пускають спеціальний пилосос. Він працює за графіком, який складають майстри спільно із транспортним відділом.

За день техніка очищає від листя в середньому не менше десяти дворів Черкас. А вивозить звідти – до шести тракторних причепів.

Чому на ці роботи не потрібно лишати заявки та куди подівають опале листя – розповідає заступниця керівника управлінської компанії Ольга Протасенко.

Дивіться також: МЕШКАНЦІ БУДИНКУ ПО СМІЛЯНСЬКІЙ, 119 ЗАДОВОЛЕНІ РОБОТОЮ УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПАНІЇ «НОВА ЯКІСТЬ»

–  Як тільки починається активний листопад, і вже більший відсоток листя з дерев опиняється на землі, ми переходимо до прибирання територій. Двірники згрібають його на купи, майстри формують перелік дворів, де вже чекають на пилосос, а в транспортному відділі на основі цього складають графік роботи техніки. Тому черкасцям залишати спеціально заявки не потрібно. Тут, як і з покосом трави, ми все робимо самостійно за планом, – говорить Ольга Михайлівна.

Мешканців наполегливо просять не займати телефонні лінії кол-центру через прибирання опалого листя. Пояснюють: якщо у вашому дворі вже зібрали його до купи, а техніка за кілька днів так і не з’явилася – варто зачекати ще. Адже часто роботі можуть перешкоджати опади, чи ж адреса просто опинилася в іншому кінці черги через завантаженість графіку.

Один такий пилосос за день прибирає в середньому десять дворів – це до 12 тракторних причепів у перерахунку на неподрібнене листя. У минулі роки, для прикладу, його збирали на тракторний причіп навантажувачем або вручну. Це забирало багато часу та потребувало значного людського ресурсу. До того ж було максимально незручно: адже частина листя розсіювалася за вітром по території ще під час навантаження, а частина – дорогою до пункту переробки.

Нинішня конструкція із закритим причепом унеможливлює це. Окрім того, перед потраплянням до нього спецустаткування перебиває опалі листки. Це дозволяє вмістити втричі більшу кількість рослинності, аніж під час роботи звичайним навантажувачем, пояснює заступник генерального директора компанії Олександр Цибульський.

–  За понад два роки роботи нашої компанії ми не фіксували випадки, щоб зібрані купи підпалювали мешканці чи, тим паче, наші працівники. На щастя, щодо цього – усе цивілізовано. Уже з наступного сезону ми плануємо подрібнювати листя та залишати прямо на прибудинковій території як добриво, що й передбачено санітарними нормами. Для цього придбали дві універсальні косарки з функцією мульчування, – розповідає Олександр Цибульський.

Ця техніка розвиває швидкість до 14 км/год. Тому це дозволить і влітку максимально пришвидшити процес покосу трави, і восени оперативніше впоратися з опалим листям. 

Уже навесні в компанії планують мотоблоком культивувати землю на газонах поблизу будинків. Для нього також придбали комплектувальні, щоб сіяти багаторічну низьку траву чи конюшину. Це дозволить облагородити зелені зони в черкаських дворах. Окрім того, такі сорти трави пригнічують різні бур’яни та навіть амброзію.

джерело