За розпорядженням НЕК «Укренерго» відповідно затвердженого графіку з 8 по 20 лютого в регіонах країни проводитимуться режимні виміри погодинного активного електричного навантаження. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень.
Як повідомляє НЕК «Укренерго» почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені. Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів. Орієнтовний графік режимних вимірів такий:
– 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
– 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
– 10 лютого: Волинська, Київська області;
– 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
– 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;
– 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
– 16 лютого: Дніпропетровська область;
– 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;
– 20 лютого: Львівська, Одеська.
Читайте також: До 12 лютого по Черкаській області продовжать діяти графіки погодинних відключень — Черкасиобленерго
Тож, 14 лютого режимний день відбуватиметься на Черкащині, отже відключень електроенергії упродовж цієї доби на Черкащині не заплановано.
Режимний день дозволить визначити, скільки електроенергії саме зараз споживає Черкаська область за умови нормальної роботи енергосистеми. Отримані результати дозволять скоригувати обсяги лімітів для Черкаської області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах. Така інформація буде вихідною при формуванні графіків обмежень та відключень.
Крім того такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановлені лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання.
Втім у разі нестабільної роботи об’єднаної енергосистеми країни, або при виникненні загрози ракетних обстрілів, будуть застосовуватися аварійні відключення.
Окремо наголошуємо власникам підприємств та бізнесу про необхідність завчасної підготовки до режимного дня, просимо передбачити можливість запуску підприємств в умовах звичного режиму роботи для оптимального забезпечення процесу виробництва.
Разом із тим наголошуємо, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.