Громадськість вигнала полковника з приміщення поліції

Наказ про призначення В.Лютого не призупинений. Аваков та Деканоідзе пропонують обговорити ситуацію з громадськістю

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе обговорили ситуацію, що склалася після призначення керівництва Головного управління Нацполіціїї у Черкаській області. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті нацполіції.

Міністр внутрішніх справ і голова Нацполіції запрошують громадськість Черкащини для обміну думками з цього приводу, представлення позицій та висловлення аргументів, після чого і буде прийняте остаточне рішення про призначення керівництва ГУНП Черкаської області.

МВС і Нацполіція наголошують, що не будуть піддаватися тискові і керуватися емоціями при прийнятті кадрових рішень, але, водночас, для них важлива співпраця із громадськістю і готовність прислухатися до аргументів.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці представники громадських організацій заблокували представлення нового очільника поліції області Валерія Лютого та врешті виштовхали його з приміщення управління. В понеділок громадськість продовжила мирні акції протесту під стінами головного управління поліції області, маючі на меті недопущення пана Лютого до виконання службових обов’язків начальника поліції.

Валерій Лютий є пенсіонером МВС, колись обіймав посаду керівника ДАЇ Харьківської області. В 2015 році очолив райвідділ в місті Кривий ріг, звідти він був наказом Деканоідзе призначений очільником нацполіції області. За даними ЗМІ полковник Лютий завалив атестацію,  набравши малу кількість балів, а атестаційна комісія дійшла до висновку про переведення полковника на нижчу посаду. Переведення виявилося насправді підвищенням, адже посада очільника головного управління поліції є генеральською.

Крім того громадські активісти стверджують, що люти тісно пов’язаний з харьківським міським головою Кернесом, під час революції гідності допомогав возити тітушок на антимайдан, а під час виборів у Кривому Розі підтримував забезпечив перемогу в боротьбі за посаду міського голові регіоналу Вілкулу.