«Ситуація некерована», – черкаські енергетики знову страйкують

Працівники «Черкасиобленерго» два місяці поспіль не отримують заробітну плату. Про це на сесії Черкаської міськради повідомив заступник директора з економічної безпеки ПАТ “Черкасиобленерго” Євгеній Лут.

Працівники перебувають у режимі «тихого страйку»: виходять на роботу, але не виїжджають на лінії. НКРЕКП запровадила механізм, згідно з яким усі фінансові надходження на підприємство списують за рахунок боргу. Це спричинило затримку зарплат. «Азот» винен «Черкасиобленерго» 1 млрд 600 млн грн, воно, в свою чергу заборгувало енергоринку 743 млн грн.

Енергетикам уривається терпець і «вони знають як відключити область», тож просять депутатів звернутися до Президента. Якщо в області зупиниться електропостачання, то система теплопостачання також дасть збій, що спричинить колапс посеред зими.

На Черкащині може настати енергетичний колапс. 

Депутати Черкаської міськради прийняли низку спірних рішень на напівлегітимній сесії

Мінімальна більшість у складі 22 депутатів попри зауваження фахівців одностайно голосували «за» найбільш резонансні питання, такі як розпуск виконкому, заборону землекористування під новобудовами на Митниці, внесення змін до Регламенту, обмеження строку перебування на службі у міській раді, висловлення недовіри керівнику міської архітектури та ліквідацію комунального підприємства.

Більшість спірних проектів рішень були проголосовані без обговорення. Такий порядок денний готувався секретарем міської ради Олександром Радуцьким за відсутності міського голови Анатолія Бондаренка на робочому місці.

Міський голова попередив, що ветуватиме рішення, котрі мають зауваження профільних департаментів. Легітимність інших рішень визначиться в результаті рішення суду щодо правомірності призначення позачергової сесії.

Сесія Черкаської міськради скликається безпідставно, – вважають юристи. 

На сесії Черкаської міськради посварилися через земельні ділянки для атовців

Серйозну дискусію викликав розподіл земельних наділів учасникам АТО в районі вул. Чехова та Лупиноса загальною площею 2,5 га. Думки депутатів з цього приводу розділилися, оскільки багато атовців уже визначились із земельними ділянками.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко достроково вийшов з відпуски, аби потрапити на позачергову сесію міськради, скликану секретарем Радуцьким. Окрім земельного, у порядку денному – перелік спірних питань, що мають низку зауважень збоку профільних.

Надання землі для атовців – одне з проблемних питань. 

У Черкасах вчергове розпустили виконком

Таке рішення прийняли на сесії Черкаської міськради з мінімальною кількістю голосів 22 «за». Проект рішення на розгляд сесії виніс депутат Руслан Зоря. Він розкритикував роботу заступника міського голови Геннадія Шевченка та наголосив, що вважає роботу членів виконкому незадовільною, оскільки вони давали дозволи на розміщення МАФів та забудову Митниці.

Це вже п᾽ята спроба розпустити виконком Черкаської міськради, достатню кількість голосів проект-рішення набрав вдруге. Результати попереднього голосування міський голова заветував через невідповідність чинному законодавству. Такої ж думки дотримуються у відділі загально-правових питань.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прокоментував, що буде ветувати усі рішення сесії, де є зауваження департаментів фінансової політики та юридичного забезпечення. За словами міського голови, виконавчий комітет повинен працювати до обрання нового, аби місто не опинилось у глухому куті і наступної сесії 8 листопада збирається винести на розгляд власний проект рішення щодо виконавчого комітету, який не містить юридичних колізій.

У Черкасах стартувало обговорення нового складу виконкому. 

Частина черкащан залишилася без тепла

У Черкаській “ТЕЦ” повідомляють про аварію на магістральному трубопроводі тепломережі на розі вулиць Смілянської та Благовісної. На місці пориву проводяться оперативні ремонтні роботи. У 144-х будинках опалення буде вимкнено протягом доби.

Відповідну інформацію повідомили в Черкаській міській раді та надали перелік будинків та навчальних закладів, у яких буде відсутнє теплопостачання з 8 ранку до 24.00.

На Хімселищі стався порив тепломережі.  

У Черкасах уже готуються до Нового року

Вздовж бульвару Шевченка лагодять гірлянди на електроопорах. За допомогою автопідйомника робітники укріплюють прикраси за допомогою тросу. Комунальників за роботою зафіксували на розі бульв. Шевченка та вул. Б. Вишневецького.

Святкові гірлянди провисіли у центральній частині міста цілий рік. Минулого року на закупівлю нових прикрас з міського бюджету витратили понад 1,5 млн грн.

Депутат – лідер антирейтингу Черкаської міськради отримав гарбуз від Комітету виборців України

Члени Черкаської обласної організації Комітету виборців України оприлюднили звіт власної перевірки діяльності депутатів Черкаської міської ради. Про результати доповіла юрист організації Алла Юрковська. Депутатів перевіряли за доступністю до

виборців, за здійсненням особистих прийомів громадян, за інформуванням виборців про свою діяльність та за іншими показниками діяльності черкаських обранців. Лідером антирейтингу став депутат Руслан Лола. Для нього приготували символічний подарунок - гарбуз.

На позачерговій сесії депутати Черкаської міськради звернулися до Президента України