Збиткові маршрути у Смілі винесли на конкурс

25 березня на позачергове засідання зібралися члени виконавчого комітету Смілянської міської ради. На порядку денному – лише два проекти рішень. Обоє стосувалися організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті Сміла.

Зауваження Наталії Матусевич взяли до уваги, але при цьому головуючий на засіданні виконавчого комітету Віктор Федоренко відзначив, що маршрути, винесені на конкурс, є соціально важливими, але при цьому збитковими. Тому про якісь додаткові умови для перевізників, котрі згодяться їх обслуговувати, мова поки не йде.

Обидва проекти рішень присутні на засіданні члени виконавчого комітету підтримали одностайно.

Черкаський водоканал привітав містян з Днем води

Як відомо – без води і не туди і не сюди. Ця жартівлива фраза доволі вірно передає значимість води в житті людини. Понад два мільярди людей на планеті – близько 2,1 мільярда – не мають на даний момент постійного доступу до чистої питної води. Ще вдвічі більша кількість людей, 4,3 мільярда осіб, живуть, не маючи безпечних санітарних умов. Про це йдеться у щорічній доповіді ЮНЕСКО. Саме тому ООН започаткував Всесвітній день водних ресурсів – 22 березня проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів.

Комунальне підприємство “Черкасиводоканал” вперше організує в центрі міста святкові заходи, присвячені Всесвітньому дню води. Метою цього заходу є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Цього року за програмою святкування відбулися різні майстер-класи, виставка спеціальної техніки та нагородження черкаських школярів, учасників 9-го міського конкурсу «Екологічна казка». Наразі в конкурсі взяли участь близько 200 дітей, які надали 131 роботу.

Не оминув увагою захід й міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Очільник міста наголосив, що Черкаси мають чи не найкращу в Україні якість питної води, про що особливо піклується міська влада.

Святкування відбувалося на Соборній площі Черкас. Ще здалеку містяни могли почути музику та співи у виконанні дитячих колективів, а ті, хто заходив на площу з боку вулиці Лазарєва, одразу потрапляли на виставку спецтехніки КП “Водоканал”. Особливо ця виставка була до вподоби дітям, які захоплено оглядали величезні машини та не втрачали можливості сфотографуватися за кермом.

Також на площі працювала атестована лабораторія підприємства, яка є однією з найкращих в країні. Кожен з присутніх міг наочно ознайомитись з принципами її роботи. А дітлахи охоче ласували чистою питною водою – яка є найкращим напоєм.

Особливо цікавим для присутніх став майстер-клас порятунку непритомного з оглядового колодця – коли робітник, споряджений в елементи особистого захисту та за допомоги своїх колег дістав з колодця людину, що втратила свідомість. Наочно було продемонстровано, що завдяки сумлінній та колективній праці робітників водоканалу містяни цілодобово можуть користуватися питною водою,

Роботи учасників конкурсу «Екологічна казка» також були представлені на площі в креативній локації. Найкращі доробки, які найбільш повно розкрили проблему взаємодії людини з природою, високо оцінили організатори конкурсу, а конкурсантів-переможців нагородили подарунками та почесними грамотами заступник міського голови Людмила Бордунос та директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

У Смілі презентували історію про «Диво-Ліс»

Днями у Смілянській дитячій книгозбірні відбулася зустріч з актрисою Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, письменницею Анною Куриленко. Творчий захід приурочили до Всеукраїнського тижня дитячого читання. Запросили також найактивніших відвідувачів дитячої центральної бібліотеки – учнів навально-виховного комплексу «Лідер». Школярам гостя з Черкас презентувала свою казкову історію про Диво-Ліс.

Пані Анна поділилася з дітьми секретами акторської майстерності та запросила у подорож країною поетичного слова, зачарувавши всіх присутніх майстерним виконанням в ролях авторського твору «Диво-ліс».

Мушок, бабок, метеликів, мурах… Яких тільки комах не зустріли діти в казковому Диво-лісі. Та найголовніше, історія виявилася не лише цікавою, але й повчальною.

Після спілкування з поетесою діти продемонстрували і свої таланти. Дарували пісні, танці та гуморески. Спробували вразити талановиту гостю навіть хоровим виконанням українського хіта.

Захід пройшов у дружній, веселій і творчій атмосфері. На згадку про нього у  Анни Куриленко залишиться плакат з побажаннями від дітей. А юним лідерцям про зустріч нагадуватимуть новенькі книги з автографом, спільні фото та  чергова порція позитивних  емоцій.