Черкаси атакували телефонні терористи. “Заміновано” 13 ТРЦ та два пологових будинки. Вибухівку не знайдено

Черкаси атакували телефонні терористи. Близько 15.00 на телефон 102 надійшло повідомлення про мінування відразу 15 об’єктів на території Черкас. Серед них практично всі крупні торгівельні центри та два пологових будинки. Поліція та рятувальники почали евакуацію працівників та відвідувачів торгівельних закладів, а також породіль із пологових будинків. Телефони прес-служб протягом кількох годин не відповідали.

Ми відвідали кілька торгівельних центрів, де намагалися дізнатися про те, чи є це справжня небезпека, і переконалися, що ані поліцейські, ані евакуйовані працівники та відвідувачі не мають чіткої інформації про те, що відбувається. Відсутність інформації призвела до поширення паніки у окремих городян.

Найбільш проблемною виявилася евакуація породіль із пологових будинків, але рятувальники та медики впоралися із задачею.

Більшість об’єктів було перевірено протягом кількох годин і вибухівка знайдена не була, отже, поступово об’єкти поверталися до звичного режиму роботи. Телефонних терористів встановлюють. Згідно з українським законодавством, на них чекає тюремне ув’язнення або чималі грошові штрафи.

Нагадаємо, що в останні дні активізувалися так звані телефонні терористи – крім Черкас, і в інших містах країни. Жодного разу інформація не підтвердилася.

Наразі поки не є відомим, чи справді мав місце справжній телефонний тероризм, чи відбулися масштабні антитерористичні навчання.

ФОТОРЕПОРТАЖ:

Реконструкцію дільниці мережі головного каналізаційного колектора планують завершити до кінця цього літа

У Черкасах реалізовується масштабний проект із реконструкції дільниці головного каналізаційного колектора – заміна 3600 метрів мереж водовідведення.

Головний каналізаційний колектор був побудований близько півстоліття тому і наразі через тривалий термін експлуатації, агресивну дію корозії та ґрунтових вод перебуває в жахливому технічному стані.

Роботи, що виконуються в рамках модернізації обладнання «Черкасиводоканалу», за кошти Світового банку, розпочали майже два роки тому й планують завершити до кінця цього літа.

Весь вказаний період часу на об᾽єктах працює потужна важка техніка та близько п’ятдесятьох фахівців підрядної організації. Триває санація труб та заміна частини колектора на полімерні конструкції.

Дивіться також: “Черкасиводоканал” закликає мешканців не скидати сміття в каналізацію

У Черкасах підприємці протестували проти переслідування легального бізнесу

Розвиток і захист бізнесу залежать як від економічних умов країни в цілому, так і від можливостей правоохоронної системи. Корупція, затягування проведення реформ і кадрових чисток у всіх трьох гілках влади − це ті фактори, які безпосередньо впливають на рівень розвитку та захисту бізнесу в нашій державі і, на жаль, визначають йому невтішне місце в світових рейтингах.

Незважаючи на те, що в Україні діє закон під умовною назвою «маски-шоу стоп – 2», який має на меті полегшити притягнення до відповідальності правоохоронців, які прийняли незаконне рішення під час розслідування, легальний бізнес був і залишається практично беззахисним перед неправомірними посяганнями.

Приватний підприємець Анатолій Гладкий вважає неправомірними обшуки, які пройшли на його підприємствах на підставі ухвали Смілянського міськрайонного суду. На захист гарантованих Конституцією прав підприємець звернувся по допомогу до громадських активістів та профспілки «Солідарність», які організували і провели під обласною прокуратурою та податковою спільну акцію протесту проти тиску на бізнес з боку правоохоронної системи.

За словами громадських активістів, правоохоронні органи не завжди дотримуються законності при проведенні слідчих дій.

Постраждалий підприємець та громадськість зустрілися з представниками прокуратури та передали їм звернення з вимогою дотримуватися законності у стосунках із бізнесом.

А поки в Україні буде діяти презумпція винності для бізнесменів, поки слідчі судді, не замислюючись, прийматимуть рішення про обшуки, тимчасове вилучення і арешт майна − ведення бізнесу в нашій країні залишиться в зоні ризику.