Черкаси атакували телефонні терористи. “Заміновано” 13 ТРЦ та два пологових будинки. Вибухівку не знайдено

Черкаси атакували телефонні терористи. Близько 15.00 на телефон 102 надійшло повідомлення про мінування відразу 15 об’єктів на території Черкас. Серед них практично всі крупні торгівельні центри та два пологових будинки. Поліція та рятувальники почали евакуацію працівників та відвідувачів торгівельних закладів, а також породіль із пологових будинків. Телефони прес-служб протягом кількох годин не відповідали.

Ми відвідали кілька торгівельних центрів, де намагалися дізнатися про те, чи є це справжня небезпека, і переконалися, що ані поліцейські, ані евакуйовані працівники та відвідувачі не мають чіткої інформації про те, що відбувається. Відсутність інформації призвела до поширення паніки у окремих городян.

Найбільш проблемною виявилася евакуація породіль із пологових будинків, але рятувальники та медики впоралися із задачею.

Більшість об’єктів було перевірено протягом кількох годин і вибухівка знайдена не була, отже, поступово об’єкти поверталися до звичного режиму роботи. Телефонних терористів встановлюють. Згідно з українським законодавством, на них чекає тюремне ув’язнення або чималі грошові штрафи.

Нагадаємо, що в останні дні активізувалися так звані телефонні терористи – крім Черкас, і в інших містах країни. Жодного разу інформація не підтвердилася.

Наразі поки не є відомим, чи справді мав місце справжній телефонний тероризм, чи відбулися масштабні антитерористичні навчання.

ФОТОРЕПОРТАЖ: