Заступником прокурора черкаської місцевої прокуратури призначено працівницю прокуратури, яка відмовилася порушити кримінальну справу стосовно екс-мера

В грудні 2015 року стали відомі імена нових керівників місцевих прокуратур Черкаської області, яких призначив Генеральний прокурор України Шокін В.М. за результатами конкурсу на керівні посади у місцеві прокуратури.

Нові керівники у місцеві прокуратури були призначенні після проходження конкурсу, який складався з чотирьох етапів: 3 етапи тестування (тест на знання законодавства, тест на загальні здібності та психологічний тест) та співбесіда з конкурсною комісією.

Співбесіду з кандидатами на керівні посади у місцеві прокуратури Черкаської області проводила Конкурсна комісія Київського регіонального центру тестування, яку очолював Перший заступник Генерального прокурора України Севрук Ю.Г.

Відповідно до рекомендацій Конкурсної комісії керівником Черкаської місцевої прокуратури призначено Шелудякова Сергія Вікторовича (1980 р.н.), який до цього призначення обіймав посаду заступника прокурора міста Черкаси.

Першим заступником прокурора Черкаської місцевої прокуратури призначено Рибія Михайла Миколайовича. Заступниками прокурора Черкаської місцевої прокуратури призначено Гайдая Сергій Григоровича та Гадіон Наталію Миколаївну.

Привертає увагу той факт, що перші три призначення на керівні посади до Черкаської місцевої прокуратури повністю співпадають з рейтинговими списками та рекомендаціями Конкурсної комісії за результатами конкурсу (протокол комісії від 11.11.2015). Водночас у рейтингових списках Конкурсної комісії Гадіон Н.М. обіймала 6 місце, пропустивши вперед прокурора міста Черкаси Кожушко О.М. (4 місце в рейтингу) та іншого кандидата – Супрягу О.П. (5 місце в рейтингу).

Більш того, за результатами тестів (оцінка яких виключала людський фактор) Гадіон Н.М. займала 8 місце у рейтинговому списку кандидатів на керівні посади у Черкаську місцеву прокуратуру, отримавши 81 бал (зі 100 балів) за тест на знання законодавства та 25 балів (зі 100 балів) за тест на загальні знання. При цьому, багато інших кандидатів на керівні посади у Черкаську місцеву прокуратуру мали значно вищі бали за результатами тестів, ніж Гадіон Н.М. Так, Бредуляк І.І. набрав найвищі бали: 98 балів (за знання законодавства) та 56,7 балів (за загальні здібності), Упир П.І. набрав відповідно 89 балів та 46,7 балів, а Стратілатов К.Г. – відповідно 72 бали та 61,7 бали.

Причини, за яких Гадіон Н.М. у ході конкурсу було надано перевагу серед інших кандидатів у призначенні на керівну посаду у Черкаську місцеву прокуратуру, не відомі.

Майже два роки (2014 – 2015 роки) до призначення на посаду заступника прокурора Черкаської місцевої прокуратури Гадіон Н.М. працювала науковим співробітником у Національній академії прокуратури України, а у період 2008 – 2014 років працювала в органах прокуратури Черкащини.

15 жовтня 2012 року, обіймаючи посаду старшого прокурора прокуратури міста Черкаси, Гадіон Н.М. відмовилася порушити кримінальну справу стосовно Черкаського міського голови Одарича С.О.

Як відомо, Одарич С.О. обіймав посаду Черкаського міського голови у період з листопада 2006 року по квітень 2013 року та у період з червня 2014 року по листопад 2015 року.

Скаржники звернулися до суду, не погоджуючись з постановою старшого прокурора Гадіон Н.М. про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно Черкаського міського голови Одарича С.О. за невиконання судових рішень, які вступили в законну силу. Свої скарги до суду на постанову старшого прокурора прокуратури м. Черкаси Гадіон Н.М. від 15 жовтня 2012 року скаржники, зокрема, мотивували тим, що Гадіон Н.М. як працівник міської прокуратури не мала повноважень приймати рішення щодо міського голови, оскільки повноваженнями приймати рішення щодо міського голови в порядку кримінально-процесуального законодавства України наділений прокурор Черкаської області. Ці скарги були мотивовані й тим, що Гадіон Н.М. не провела перевірочних дій, необхідних для прийняття законного рішення. На думку скаржників, в діях ст. прокурора прокуратури м. Черкаси Гадіон Н.М., як посадової особи, мало місце зловживання службовим становищем. При цьому, один із скаржників у скарзі до суду зазначив, що Гадіон Н.М. свідомо надала можливість міському голові уникнути відповідальності за умисне невиконання судового рішення. Також скаржники поставили під сумнів і дату винесення Гадіон Н.М. оскаржуваної ними постанови.

20 лютого 2013 року, у зв’язку із порушеннями законодавства України, суд скасував постанову старшого прокурора прокуратури м. Черкаси Гадіон Н.М. від 15 жовтня 2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи щодо Черкаського міського голови Одарича С.О. за ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання судового рішення) та направив матеріали до прокуратури Черкаської області для проведення додаткової перевірки. Це рішення суду підтверджує незаконність постанови Гадіон Н.М. про відмову в порушенні кримінальної справи щодо Одарича С.О.

Водночас, незважаючи на те, що судовим рішення підтверджено незаконність дій Гадіон Н.М. на посаді прокурора, її було призначено на посаду заступника прокурора за результатами конкурсу на керівні посади у місцеві прокуратури.

Як відомо, конкурс на керівні посади у місцеві прокуратури зазнав значної критики (зокрема, у соцмережах та ЗМІ) у зв’язку з тим, що за результатами цього конкурсу на керівні посади у реформовані місцеві прокуратури були призначені в основному працівники органів прокуратури, у т.ч. ті особи, які вже обіймали керівні посади у прокуратурі. При цьому, у ході цих призначень часто не бралися до уваги високі бали, набрані кандидатами під час тестування на знання законодавства та загальні знання.

Катерина Босенко

У новорічну ніч черкащан возитиме громадський транспорт

Працюватимуть маршрутні автобуси номер 8, 21, 30 та 36, - повідомляє прес-служба міськради. Транспорт перевозитиме містян із 22.00 години 31 грудня до 6.00 ранку 1 січня.

Інтервал руху автобусів у новорічну ніч становитиме, за даними перевізників, орієнтовно 18 хвилин.

Резиденція Святого Миколая ощасливила маленьких черкащан

Резиденція Святого Миколая, котра розташовувалась в приміщенні кінотеатру "Україна" урочисто завершила цьогорічну місію, але Новорічні свята для малюків триватимуть і надалі. 29, 30 грудня та 2, 3 січня усіх бажаючих гостинно запрошує директор кінотеатру Валентина Слуцька. Резиденція Святого Микола працювала при підтримці департаменту освіти та благодійного фонду "Дитячі мрії".

Шполянський урок закінчився для учня госпіталізацією

У Шполянській ЗОШ №1 на уроці української мови було жорстоко побито учня 7А класу Павла Горбача. Вчителька Струк Тетяна Миколаївна пішла за журналом, залишивши дітей самих у класі і саме в цей час відбувся конфлікт між однокласниками. Побитого Павла було доставлено до Шполянськох районної лікарні. Батько постраждалого хлопця звернувся до Шполянського відділу поліції з заявою про відкриття кримінального провадження по факту неналежного виконання своїх службових обов'язків вчителями данної школи. Триває слідство.

Черкаські аграрії перекрили міжнародну трасу

Черкащани протестують проти прийнятих змін у Податковому кодексі. До мітингу також приєдналися аграрії Миколаївської, Тернопільської, Київської областей.

Колектив телекомпанії «Антена+» вітає усіх з новорічними святами!

Колектив телекомпанії «Антена+» щиро вітає глядачів, партнерів та рекламодавців з новорічними та різдвяними святами. Бажаємо усім миру, добра та злагоди!

Новорічна ніч у Черкасах очікується зі снігом і морозом

У новорічну ніч на черкащині очікується морозна та сніжна погода. Температурний фон в області зміниться у зв᾽язку із вторгненням арктичного повітря. Як повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, 28 грудня очікується дощ з переходом у мокрий сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу, пориви вітру до 15-20 м/с, на дорогах ожеледиця. Температура повітря знизиться впродовж доби до 4° тепла – 1° морозу.

Протягом 29-30 грудня спостерігатиметься зниження температури вночі до 5-10° морозу, вдень до 1-6° морозу; місцями невеликий сніг. 31 грудня та 1-3 січня мороз дещо посилиться. Прогнозується часом невеликий сніг. Водіїв застерігають бути уважнішими на дорогах.

У Черкасах створено футбольну корпорацію

Черкаський футбол зробив рішучий крок вперед. Віднині у Черкасах створено корпорацію "Міжнародне фізкультурно-спортивне об'єднання "Футбольний клуб "Черкаський Дніпро". За словами генерального директора Володимира Лашкула така  ідея виношувалась давно і нарешті мрія стали реальністю.

Корпорація народилась під оновленою емблемою, яку обирали власне черкасці шляхом он-лайн голосування. Метою «Черкаського Дніпра» нині є досягти прем᾽єр-ліги і не пасти там задніх. Вже 26 березня стартує друга частина сезону.

За словами голови облдержадміністрації, в області буде збільшено фінансування спорту, зокрема футболу. Разом з міським головою вже розпочато проектування реконструкції центрального стадіону.

Віднині «Черкаський Дніпро» має власний гімн, написаний та презентований відомим композитором Олександром Ягольником. Виконав футбольний хіт вокаліст - Nicholas W.Angel.

Черкаський камерунець нокаутував американського росіянина

Черкаський боєць Дональд Нджата переміг ефектним ударом більш іменитого суперника Джефа Монсона.

Новорічне свято для першокласників мікрорайону «Перемога»