Комунальники не сплять: уночі ЧЕЛУАШ рятуватиме місто від ожеледиці

До кінця 2017 року на зимове утримання доріг передбачено 1,5 млн грн. Цього замало, але комунальники налаштовані максимально заощаджувати. До того ж, іще є 10 тонн резервного пального. За словами міського голови, у подальшій роботі слід відшукати більш вигідний механізм оренди техніки.

Вночі техніка у тестовому режимі виїде на черкаські дороги. Тим паче, прогнозують легкий мороз і утворення льодового покриву. 8 вантажівок оснащено лопатами та солерозкидачами, а також завантажено соляно-піщаною сумішшю. Комунальники відпрацюють логістику, зокрема час прибирання та маршрути.

Для КП «ЧЕЛУАШ» придбали додаткову техніку. 

 

«Об’єднання «Самопоміч» проводить роботу з черкащанами по роз’ясненню медичної реформи

Лікар та громадський діяч «Об’єднання «Самопоміч» Віктор ПРОНЬ, як практикуючий лікар розповів про медичну реформу в Україні, а також про нюанси та «підводні камені» нововведень у галузі охорони здоров’я.Наразі працює телефонна «гаряча лінія», фахівці якої надають безкоштовні консультації населенню стосовно нововведень у галузі охорони здоров’я.У планах активістів «Об’єднання «Самопоміч» організувати курси юридичної грамотності для лікарів Черкас та області.Також у планах створення «Школи здоров’я», слухачів якої навчатимуть правильному поводженні з власним організмом.

 

Черкаський завод «Фотоприлад» працює з прибутком та має перспективи

Черкаський завод «Фотоприлад» нещодавно вітсвяткував 55 річницю з дня заснування. Пори поважний вік та непросту економічну ситуацію у державі, «Фотоприлад» працює, як-то кажуть, на повну потужність. Втім, одна з головних проблем підприємства це кадри. Бажано молоді та кваліфіковані. Саме цій темі присвятили прес-тур підприємством який організували працівники Обласної служби зайнятості. Про виробництво та про перспективи підприємства розповіли конструктори та інженери заводу, які працюють відносно нещодавно. Вони молоді фахівці, втім вже мають досвід та здобутки. На конкретні питання журналістів, що виробляє завод а у які країни світу експортуються продукція, що виходить з черкаських цехів, фотоприладівці відповіді не надали. Підприємство здебільшого,працює на Українську армію, а ця інформація таємна. Наприкінці зустрічі, директор заводу Григорій Корево наголосив,що замовленнями «Фотоприлад» завантажений на весь 2018 рік. Словом, матимуть потребу і у робітничих кадрах

Секретар міськради завітав у “Фотоприлад”

Тротуари по вулиці Луценка під час дощу стають озерами

Вулиця Луценка проходить від вулиці Смілянської до автобусного парку АТП 17127. У цій частині вулиці розташовано багато виробничих підприємств та установ, працівники яких щодня мусять долати водяні перепони. Попри численні звернення до міської влади та посадовців відповідальних за благоустрій структур, з ремонтом тротуарів посадовці не квапляться.

Ремонт дороги по вул. Піонерській

Смертельне ДТП у Черкасах

3 грудня на перехресті вулиць Сергія Амброса та Різдвяної сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій водій автомобіля Mercedes Sprinter від отриманих травм загинув на місці. В аварії також постраждали водій та четверо пасажирів Audi, серед яких - 10-річний хлопчик. Хто винен в автопригоді та причини ДТП, які призвели до тяжких наслідків, з'ясовують слідчі Черкаського відділу поліції.

Три понівечені автівки у ДТП на розі вулиці Пушкіна-Надпільної

Середмістя Черкас прикрашають до новорічних свят

Традиційно у сквері «Юність» створюють «Казкове містечко». Дерева та кущі прикрашають гірляндами, а на галявинах з᾽являються декоративні олені та сніговики. На Соборній площі вже монтують каркас для головної ялинки міста, поруч встановили будиночки для ярмарку. Урочисте відкриття новорічної красуні заплановано на День Святого Миколая.

Минулого року у Черкасах також встановлювали “казкове містечко”. 

З початку року до громадських робіт з оформлення субсидій залучено близько 100 безробітних

У зв'язку з тим, що в сільській місцевості відсутня достатня кількість робочих місць для постійної зайнятості, в районі систематично організовуються оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру.

За словами директора Черкаського районного центру зайнятості Олександра Гриценка, з початку 2017 року до громадських та тимчасових робіт в Управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації для інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та опрацювання відповідної документації було залучено 80 безробітних. Саме участь у громадських роботах дала можливість цим людям відновити свої вміння та презентувати роботодавцю свої професійні якості.

«З урахуванням прийнятих у травні поточного року змін до законодавства, працівниками управління здійснюється перерахунок субсидії без додаткового звернення осіб, які отримували її у попередньому періоді, а також призначення та надання населенню субсидій за новими зверненнями. Враховуючи оперативність вирішення цього питання, допомога Черкаського районного центру зайнятості  управлінню в залученні безробітних до роботи з документацією з нарахування субсидій - є вкрай актуальною та необхідною, що дає змогу якісно та вчасно здійснити розрахунок та перерахунок субсидій всім бажаючим», - відзначає директор.

Наприклад, Суська Аліна влітку цього року отримала диплом спеціаліста з соціальної роботи і на сьогодні продовжує навчання на заочному відділенні, після завершення якого отримає ступінь магістра. Під час навчання дівчина на практиці здобула певний досвід в різних соціальних установах міста: Управлінні праці та соціального захисту населення, Соціальному центрі матері і дитини та Черкаському районному центрі зайнятості. Тому вже восени, коли постало питання працевлаштування, Аліна звернулася до центру зайнятості. На період пошуку постійної роботи фахівці центру запропонували дівчині тимчасове місце роботи в районному управлінні праці та соціального захисту населення.

Черкаський РЦЗ

Вони рятують життя: як і кому допомагає Черкаський міський центр соціальних служб

Не втратити себе, збагнути сенс існування, знайти взаєморозуміння з оточуючими та розпочати все із чистого аркушу, - це далеко неповний перелік послуг, що надає клієнтам Черкаський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кваліфіковані фахівці здійснюють психологічне консультування, соціальний супровід, надають юридичну допомогу та комплексну підтримку сімей, які потрапили у складні життєві обставини. Тут не засуджують за вчинки, а навпаки готові вислухати і дати слушну пораду.
З початку року послугами центру скористалися понад 2300 осіб, 75% із них помічають покращення психоемоційного та фізичного стану. Для досягнення такого результату з кожним клієнтом Центру за допомогою спеціальних тестів, проективних методик та арт-терапії працює професійний психолог.
Однією з основних форм роботи Центру є психологічні та навчальні тренінги. Учасники об’єднуються в коло, знайомляться і діляться думками на різні соціально значущі теми. Наприклад «Слова ранять, або як уникнути крику, насмішок та образ дитини». Під час зустрічі психолог Андрій Миколенко пояснив батькам, що таке вербальне насильство, яких форм воно може набути та як вплинути на подальше життя дитини.
Разом із системною роботою у Центрі вирішують і нагальні питання, що потребують негайного реагування. Про історію черкащанки, яка народила за кордоном і змогла забрати дитину додому завдяки Центру соціальних служб знає вся країна.
Півроку під соціальним супроводом Центру перебувала родина Олени Савельєвої. Мама 4-х дітей потрапила у складні життєві обставини та була змушена звернутися по допомогу.
Із мамою до Центру соціальних служб прийшов і 8-річний Олег. Хлопчик активний, допитливий, займається спортом і у майбутньому мріє стати режисером. Разом із соцпрацівниками наша знімальна група завітала у гості до багатодітної родини, яка успішно завершила курс реабілітації.
Найстарша серед дітей - 13-річна Олена. Дівчина займається волейболом, має багато друзів, а нещодавно у неї з’явилася ще й власна кімната, а на шафі – «карта бажань». Це – результат соціально-психологічної програми для підлітків.
Тепер у великій родині усі допомагають один одному. Олена – мамина помічниця, а Олег приглядає за молодшими – Сашком і Аліною. Після плідної піврічної роботи соцпрацівники й надалі наглядатимуть за родиною, а малечу обіцяють активно залучати до культурно-масових заходів.
Родина Савельєвих – яскравий приклад позитивного результату спільної роботи клієнтів і працівників Центру. Вони ще раз доводять: соціальний супровід – не примусовий захід, а дієва допомога, що дає імпульс розвиватися та виховувати дітей за принципом взаємоповаги, порозуміння та людяності. Життя рятують не лише лікарі.

Психологічна, соціальна та правова допомога для будь-кого.