Черкащани надають перевагу одно- та двокімнатним квартирам

Нині в Україні сприятливий період для купівлі нерухомості, знецінення національної валюти зробило свою справу і ринок суттєво впав у ціні. Але й більшість населення збідніла, тож квартири не розлітаються, як гарячі пиріжки. Деякі пропозиції місяцями висять на сайтах оголошень. Про цінову політику, переваги та недоліки житлових об᾽єктів розповіла менеджер з продажу одного з провідних агентств нерухомості Черкас.

Якщо вірити одному з найпопулярніших сайтів оголошень, то нині у Черкасах продається 1500 квартир, не враховуючи пропозицій забудовників. Більшість оголошень надходять від агентств нерухомості, зрідка – від приватних осіб. Купити найдешевшу однокімнатну у віддаленому районі міста на вторинному ринку можна за 10 тис. доларів, квартира класу люкс обійдеться приблизно в 45 тис. зелених.

Останнім часом у Черкасах пожвавилось будівництво багатоповерхівок та житлових комплексів. Частина з них призупинена, або не здана в експлуатацію. Загалом на території міста нині зводиться понад 25 новобудов. Ціна на такі квартири зазвичай залежить від вартості квадратного метра і стартує від 7 тис. грн. Апартаменти повністю обійдуться щонайменше 12-14 тис. доларів залежно від поверху та району. Досить активно рекламують таунхауси, популярні в Америці. Вони лише починають заходити на український ринок, тож переваги та недоліки такого виду нерухомості поки вивчені не досконало. В будь-якому разі, купуючи житло радять бути максимально уважним до усіляких дрібниць, юридичної складової та не потрапити на гачок шахраїв.

Здирництво чи податок на нерухомість?