В мікрорайоні Дахнівка продовжують забудовувати берег. Бездіяльність держорганів вражає

Відома громадська активістка Людмила Ткаченко, в п’ятницю, 31 березня запросила громадськість, журналістів та представників державної екологічної інспекції на прогулянку берегом Дніпра в районі мікрорайону Дахнівка. В районі дахінвського причалу та ресторану “Робінзон” за останні кілька років виросло справжнє котеджне містечко. Як виявилося, без жодних на те документів, частина будиночків побудована в акваторії Дніпра, де за законом будь-яке будівництво заборонено. Крім того, на думку Людмили Ткаченко, як власники розташованого поруч ресторану, так і мешканці котеджів грубо порушують екологічне та санітарне законодавство, адже не вирішене питання зі стічними водами, які з вигрібних ям поступають напряму в ріку. Тому і, відповідно, якість води в Дніпрі в районі Черкас є вкрай поганою. Але ж поруч розташовано пляжі, де черкащани люблять відпочивати з своїми родинми.

Чому не реагують державні органи, наприклад екологічна інспекція, чому відсторонюється від проблеми Черкаська міська рада?
На це у громадської активістки є просте пояснення – відсутність політичної волі та кругова порука. Адже тут розташовані будиночки далеко не пересічних громадян.

Яка подальша доля цього містечка, як і десятків інших, розташованих в межах Черкас, поки невідомо. Але наврядчи їм загрожє знесення. Українські державні органи, що мають контролювати екологічну ситуацію, фактично безпорадні. Виявляється, вони не можуть навіть самостійно здійснювати перевірки суб’єктів господарювання, а лише за мотивованою заявою громадян.

Берег Дніпра, приміські ліси впевнено знищуються. Напевне, українська влада має сьогодні інший клопіт, ніж піклування за довкілля? Доді навіщо говорити про європейський вибір країни, повагу до культурних та екологічних цінностей цивілізованого світу, в країні, де править чиновницьке беззаконня, існують корумповані та безпорадні правоохоронні органи? Коли без діє влада, роль захисників закону беруть на себе пересічні громадяни.

Репортаж: Валерій ВОРОТНИК