Останній день для подачі документів – 11 жовтня

ВРУ продовжила строки інформування про бенефіціарів до 11 липня 2022 року

8 жовтня ВРУ прийняла у І читанні та в цілому законопроєкт №5807. За висновком Комітету ВРУ, він містить в собі тільки одну норму щодо перенесення граничного строку подання інформації про бенефіціарів на 11 липня 2022 року. 

Нагадуємо, що наближається граничний термін подання документів щодо бенефіціарів – 10 жовтня (включно).

Проте ще 20 липня у ВРУ група народних депутатів зареєстрували законопроєкт №5807 про внесення змін до деяких законів щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи. У ньому пропонувалося термін подання інформації про бенефіціарів продовжити до 11 липня 2022 року. Про це ми писали тут.

22 вересня 2021 року Комітет з питань економічного розвитку розглянув законопроєкт №5807 на своєму засіданні та рекомендував прийняти його у І читанні.

І ось нарешті сьогодні, 8 жовтня, народні депутати ВРУ прийняли у І читанні та в цілому законопроєкт №5807. “За” проголосувало 342 народних депутатів.

Зазначимо, що Закон набере чинності тільки після його підписання Президентом. А на це також треба час. Сподіваємося, що це відбудеться до 10 жовтня.

Деталі законопроєкту

За пояснювальною запискою, змінами до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону №361 пропонується збільшити строк виконання обов’язку юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності цим Законом, щодо повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року з дня набрання чинності   Наказу № 163. Тобто вказаний тримісячний строк для повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності розпочався 11 липня 2021 року. Тож граничним строком буде 11 липня 2022 року.

Крім того, пропонувалося внести такі зміни: 

  • пункт 9 частини другої статті 9 Закону №755-IV доповнити новим абзацом, яким передбачити: якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається;
  • пункт 16 частини четвертої статті 17 доповнити словами про те, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п’ятою  статті 17, фізична особа, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи подає нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу лише у разі відсутності вказаного документа у матеріалах реєстраційної справи або у разі його зміни.

Але за висновком Комітету ВРУ від 6 жовтня, законопроєкт має нову редакцію. Вона містить в собі тільки одну норму щодо перенесення граничного строку подання інформації про бенефіціарів на 11 липня 2022 року. Тобто вищенаведених винятків для окремих підприємств, які містилися в первинній редакції, вводити не планується.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.