З початку року в рамках Інвестиційної програми ПАТ «Черкасиобленерго» придбало нову електротехнічну лабораторію ЕТЛ-35 на базі Renault Master для проведення випробувань та вимірювань силового обладнання на підстанціях 35-150кВ.

YouTube player
У ПАТ «Черкасиобленерго» проводять випробування обладнання за допомогою нової електротехнічної лабораторії

Як працює нова лабораторія, розповіли працівники служби ізоляції та захисту від перенапруг ПАТ «Черкасиобленерго».

Так, начальник служби ізоляції та захисту від перенапруг Вадим Слинько зауважив, що сучасна пересувна електротехнічна лабораторія забезпечує високу якість проведення випробувань та вимірювань силового обладнання.

– Крім того, лабораторія може проводити діагностику силових трансформаторів, а саме вимірювання опору короткого замкнення, потужність і струм холостого ходу, коефіцієнт трансформації обмоток силових трансформаторів. Ця електроустановка також має автоматичні вимірювальні комплекси, що дозволяє провести діагностику силового обладнання без втручання людського фактору, що в свою чергу впливає на похибку вимірювання, вона мінімальна,– розповів начальник служби ізоляції та захисту від перенапруг Вадим Слинько. – Також ЕТЛ комфортна, швидко доставляє працівників на сам об’єкт, тому ми за короткі терміни можемо провести діагностику обладнання, виявити дефекти та швидко їх усунути.

Нині за допомогою цієї електролабораторії бригада проводить випробування комірки вимикача, трансформатора власних потреб на одній з підстанцій ПАТ «Черкасиобленерго».

– Завдяки цій електролабораторії ми виконуємо випробування електрообладнання, а також вимірювання його параметрів. Зокрема силові трансформатори, секції шин, вимикачі, трансформатори струму і напруги, тобто дуже широкий спектр обладнання. Перш за все, одна з переваг нової ЕТЛ – це комфорт. На відміну від попередньої лабораторії ця швидша, краща, має набагато сучасніше обладнання, що дозволяє зручно та точно виконувати нашу роботу, – зауважив майстер служби ізоляції та захисту від перенапруг ПАТ «Черкасиобленерго» Іван Гуриненко. – У складі ЕТЛ є блок високовольтний ІПІ-10, трансформатори, якщо відкриті двері автомобіля, то проходить блокування, тобто напруга в цей час не подається. Також є заземлення та кабелі, які необхідні для нашої праці. Все естетично, зручно, можна працювати і нічого більше не захаращує робоче місце.

Крім того Іван Гуриненко додає, що бригада проводить випробування і вимірювання профілактичного характеру, для того щоб уникнути аварійних ситуацій, якщо ж вони трапляються, то ЕТЛ дозволяє швидко провести діагностику обладнання, виявити дефекти та швидко їх усунути.

– Автомобіль економний, ми швидше доїжджаємо до місця аварії, він бере утричі менше палива, ніж попередня лабораторія. Комфортний, має усе необхідне обладнання для ефективної роботи. Є система кондиціонування та система опалення, – прокоментував водій ЕТЛ-35 Іван Товстоп’ят.

Після проведених випробувань бригада завершує роботу та закриває наряд.

Майстер служби ізоляції та захисту від перенапруг Володимир Вознюк зазначив, що дефектів не було виявлено і можна вмикати в роботу обладнання.

За словами начальника служби ізоляції та захисту від перенапруг Вадима Слинька, завдяки новій електролабораторії якість електровимірювань стала набагато краща, працівники відзначають комфорт та зручність автомобіля. Тож така електротехнічна лабораторія і надалі використовуватиметься працівниками ПАТ «Черкасиобленерго» на користь Товариства та споживачів задля забезпечення якісного та надійного розподілу електричної енергії.

джерело

Від editor