Нацрада видала телеканалу «Антена» кабельну ліцензію

21 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення видала ліцензію на кабельне мовлення черкаському телеканалу «Антена», який 8 квітня припинив мовлення через завершення строку дії ліцензії, – пише «Детектор медіа». Ліцензію видано черкаському ТОВ «Телекомпанія “Антена”» на мовлення в кабельній мережі ТОВ «Воля-кабель» строком на 10 років.

На попередньому засіданні, 14 квітня, Нацрада залишила заяву телеканалу без розгляду, оскільки компанія не в повному обсязі подала інформацію щодо прозорості структури власності, а саме – не надала інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та їхні декларації про майно, доходи і витрати. Нацрада водночас надала компанії 10 днів на подання цих документів для повторного розгляду заяви.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук пояснила, що телеканал «Антена», у якого у квітні цього року завершувався строк дії попередньої ліцензії, вирішив не подавати заяву про продовження ліцензії за півроку до її завершення. Натомість телеканал 18 лютого подав заяву на нову ліцензію для нової юридичної особи – ТОВ «Телекомпанія “Антена”», власником якого є громадська організація «Центр медіа ініціатив».

Телеканал вважав, що оскільки його власником є громадська організація, то в нього відсутні кінцеві бенефіціарні власники. Але за законом, як наголосила пані Фещук, кінцевим бенефіціарним власником є той, хто здійснює вирішальний вплив на юридичну особу. Відтак, Нацрада вимагала в телекомпанії виконати вимоги закону і вказати кінцевих бенефіціарів. Наприклад, «Громадське радіо», яке належить однойменній громадській організації, отримуючи ліцензію, своїми бенефіціарами вказало всіх членів громадської організації.

За тиждень, що минув з моменту залишення заяви ТОВ «Телекомпанія “Антена”» без розгляду, компанія надала інформацію про бенефіціарів – про голову правління громадської організації «Центр медіа ініціатив» та його заступників, а також надала їхні декларації. «Компанія виконала вимоги закону щодо прозорості власності. Тому я вважаю за можливе видати їй ліцензію», – сказала Уляна Фещук.

Водночас вона назвала недбалістю дії представників телекомпанії «Антена», які замість того, щоб виконати всі вимоги закону та вчасно отримати нову ліцензію, публічно зчинили ґвалт довкола припинення мовлення.

Головний редактор телекомпанії «Антена» Валерій Воротник висловив категоричну незгоду з оцінками Нацради роботи каналу.

«Так чия недбалість призвела до зупинки мовлення Антени? Законодавчі колізії і різне формулювання законодавчих актів щодо кінцевих бенефіціарів? Чи може те, що чиновники всупереч вимогам ст. 24 ЗУ “Про телебачення та радіомовлення” не розглянули вчасно заяву телекомпанії, жодного разу в належний термін не повідомили нас про свої претензії? Нагадаю, що заява мала б бути розглянута до 20 березня. Тобто в місячний термін. А протягом перших десяти днів ми б мали отримати письмові зауваження або заперечення. Для того, щоб виконати вимоги регулятора нам знадобився лише день! А Нацраді, щоб їх сформулювати – майже два місяці. Саме тому телекомпанія і зникла з ефіру. Так чиє то недбальство, перепрошую?»

Напередодні, 20 квітня, звернення журналістів телеканалу «Антена» з приводу припинення трансляції програм телеканалу у кабельних мережах міста Черкаси розглянув на черговому засіданні Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Керівник ТОВ «Телекомпанія “Антена”» Валерій Воротнік звинуватив Нацраду у безпідставній відмові видачі їм ліцензії на мовлення в кабельних мережах. Заступник голови Нацради Уляна Фещук наголосила на правомірності дій представника Нацради в Черкасах, котрий виходив з того, що у попередньої телекомпанії закінчився термін дії ліцензії на мовлення, а телекомпанія-правоступниця не отримала ліцензію через невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства, зокрема в частині забезпечення прозорості медіавласності.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики взяв до відома інформацію представника Нацради про те, що питання про надання ліцензії «Антені» буде невідкладно розглянуте, щойно регулятор отримає необхідні документи.