Вторинна переробка сировини більш популярна за кордоном, ніж в Україні. Європейці, так як і американці сортують сміття для його подальшого рециклювання з метою збереження природних ресурсів планети та мінімізації шкідливих відходів. В країнах колишнього Радянського Союзу було поширене явище прийому склотари з метою повторної її переробки та використання. Прийом відбувався у спеціальних пунктах, оплата здійснювалася поштучно. Деінде традиція залишилася і сьогодні. В умовах тяжкої економічної ситуації здача склотари є важливим джерелом доходів здебільшого безпритульних та осіб, що зловживають спиртними напоями.
У Черкасах існує декілька пунктів прийому склотари, здебільшого сюди приносять пляшки з-під пива. В одній з таких точок працює чоловік на ім᾽я Олександр, найдорожча пляшка тут коштує 50 копійок, найдешевша – всього 10.
За півдня черкащани приносять до двох сотень пляшок, серед постійних відвідувачів пункту прийому, звісно безхатьки та неблагонадійні. Все ж трапляються і пересічні громадяни з невисоким рівнем доходу.
Крім склотари у Черкасах також діють пункти прийому макулатури, металобрухту, електроніки тощо.