Представники черкаської громадськості зустрілись із Хатією Деканоїдзе

Представники черкаських громадських організацій зустрілись з главою Національної поліції Хатією Деканоїдзе та її заступниками. Члени контактної групи обговорили кандидатуру Валерія Лютого, якого відомство намагається призначати в обхід побажанням громади. Окрім того одною з основних вимог контактної групи став конкурсний відбір кандидатів на посаду керівника поліції області або, хоча б, громадський контроль над призначенням осіб.

У розмові з Деканоїдзе громадські активісти намагались довести, що Валерій Лютий не відповідає вимогам посади, на яку його хочуть призначити. Адже, за словами членів контактної групи, Лютий майже всю свою кар’єру пропрацював в ДАІ, тому немає досвіду у боротьбі зі злочинністю в повній мірі, до того ж провалив нещодавну переатестацію.

Чи зміниться позиція керівників поліції України у питанні призначення пана Лютого після зустрічі з представниками громади міста – покаже час. Цікавості додає той факт, що під час підготовки матеріалу стало відомо, що вже екс-керівник Нацполіції України Хатія Деканоїдзе подала у відставку, тому хто стане новим керівником та які рішення він продемонструє поки що невідомо.

У міськраді заслухають пропозиції людей з особливими потребами

Перш, ніж закладати кошти на фінансування відповідної програми на наступний рік міські владці вирішили врахувати думки черкащан. Детальніше про взаємодію влади та громади заступник міського голови Геннадій Шевченко.

Через негоду в міськраді скликали термінову нараду

Україну засипало снігом, отже і в Черкасах пора братися за лопати. У зв᾽язку з негодою в міськраді скликали термінову нараду за участі представників усіх служб, які здійснюють зимове утримання доріг. Про масштаби наслідків негоди та прогнози синоптиків поінформував головний рятувальник міста Андрій Хижняк.

У поліції обіцяють допомагати черкащанам під час складних погодних умов засобами для регулювання руху. Комунальники, в свою чергу, оброблятимуть дороги соляною сумішшю, аби уникнути ДТП через ожеледицю.

Цієї зими  утримання доріг здійснює той самий підрядник, що й попередні два роки. Наразі він збагатився новою технікою і зранку 14 листопада вже встиг обробити соляною сумішшю 109 км міських доріг.

Про готовність до снігопадів прозвітувало й керівництво Теплокомуненерго та міських СУБів. Двірники вже тримають на готові пісок, лопати та лідоруби. Усі технічні питання будуть врегульовані до кінця тижня.

Раніше міський голова м. Черкаси Анатолій Бондаренко повідомляв, що Черкаси на 100% готові до зими.

Цукровий діабет на Черкащині: статистика та причини захворювання

Щорічно 14 листопада у світі відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цей день служить нагадуванням всьому прогресивному людству про невпинну поширюваність цбого захворювання. Започатковано цей День 14 листопада 1991 року. Тоді IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров'я) провели акцію для координації боротьби з цукровим діабетом у світі. Дата обрана в знак визнання заслуг одного із відкривачів інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року. Починаючи з 2007 року, відмічається під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Цукровий діабет входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерті (атеросклероз, рак і цукровий діабет).

За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

Актуальність проблеми зумовлена масштабністю розповсюдження цукрового діабету. Станом на сьогодні у всьому світі зареєстровано близько 200 млн випадків, проте реальна кількість хворих близько у 2 рази більша (не враховані особи з легкою формою, яка не потребує медикаментозного лікування). При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років — подвоюється. Як наслідок, катастрофічне зростання кількості хворих набирає характер неінфекційної епідемії.

До Черкас прийшла зима

Черкащину накрив потужний антициклон. Опади у вигляді снігу очікуються протягом наступних декілька днів. Температура повітря вдень знизиться до -2 градусів, вночі до -3.

Згідно народного прогнозу, цього дня вшановується пам’ять безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських. 14 листопада вважається початком зими і перших морозів: “Кузьма-Дем’ян — коваль, кує лід на землі й на воді”. Якщо на Кузьму дороги розвезе грязюкою, не варто чекати морозу до самого грудня. А якщо випаде сніг, то майбутня весна буде з великим розливом.