У день виборів Президента України у Смілі ситуація була відносно спокійною

У день виборів Президента України у Смілі ситуація була відносно спокійною. Дільничні виборчі комісії розпочали роботу вчасно без суттєвих порушень. Роботу на дільницях організували ефективно. Одні слідкували за дотриманням чинного законодавства біля кабінок, інші – біля урн для голосування. На дільницях також допомагали виборцям, особливо похилого віку, зорієнтуватися і підійти до потрібного столу. Досить непогану активність продемонстрували цього дня і самі виборці. Зокрема, станом на 12-ту дня проголосували майже третина електорату.

Для тих, хто ще не визначився, на кожній виборчій дільниці, відповідно до чинного законодавства, була розміщена інформація про кожного з кандидатів у Президенти України та їхні передвиборні програми. Проте більшість визначились заздалегідь з основними критеріями, за якими обиратимуть серед усіх претендентів на пост глави держави.

Прийшли цього дня здійснити своє волевиявлення і керівники Смілянського машинобудівного заводу, на якому за останній час не лише відродилось виробництво, а й швидко набирає обертів. Вони також обирали головнокомандувача країни за певними критеріями.

Голосували люди різного віку, різного статусу. За попередніми даними, цього дня на виборчих дільницях територіального виборчого округу №198 очікують явку понад 70 відсотків.

Не мали перешкод під час роботи у Смілі 31 березня і міжнародні спостерігачі, запевняє голова окружної комісії Сергій Радченко.

Частина виборців скористалися своїм правом і проголосували за місцем перебування.

За фотографування бюлетеня передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Процес фотографування чи знімання на відео бюлетеня, на якому вже є відмітка за будь-якого кандидата, вважатимуться “фотозвітом”. Це карається штрафом: громадянин муситиме сплатити від 1700 до 5100 гривень, або пройти виправні роботи на строк до двох років або ж йому можуть обмежити волю на строк до трьох років.

Виборцям категорично забороняється проводити до кабінки голосування будь-яких сторонніх осіб, навіть найближчих родичів. За це також можуть суворо покарати, якщо помітять вас за таким порушенням. За це треба буде сплатити штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень. Також людину можуть покарати виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на термін до трьох років.

Крім того, категорично забороняється виносити бюлетень за межі виборчої дільниці. За це порушення передбачені такі самі покарання, як і за описані вище.

Окрім цього, громадянин може отримати штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років й за наступні правопорушення під час виборів президента:

Якщо він працює у виборчій комісії та при цьому видав громадянину бюлетень, коли той не пред’явив йому документ, який підтверджує громадянство України.

За будь-які спроби голосувати без встановлених для цього законом підстав.

За вкидання бюлетенів у великій кількості у виборчу скриньку під час голосування. Людина має право вкинути до неї тільки один бюлетень.

Таке ж покарання загрожує тим особам, які спробують отримати виборчий бюлетень від будь-якої іншої особи, окрім члена виборчої комісії. Також – за масове підвезення виборців до місця, де ті мають голосувати і за передачу коштів або ж подарунків у якості винагороди за голосування.

Таке саме покарання відповідно до законів України загрожує, якщо буде зафіксована спроба передачі бюлетеня сторонній особі.

При цьому найбільш сувора відповідальність, а саме – позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років – передбачена законом за будь-які пошкодження виборчих скриньок.

У Черкасах зафіксовано порушення виборчого законодавства, які кваліфікуються як підкуп виборців

На виборчій дільниці №710993, розташованій у черкаській школі номер 21, запротокольовано та відзнято спробу фотографування бюлетеня в кабінці. Жінка в сльози – “я для дитини взяла 2000. За Порошенка”.

Довідка:

Частина 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України» забороняє фотографування і відеофіксацію в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування. Закон також забороняє демонстрацію виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, оскільки це є порушенням таємниці голосування.

У Черкасах «накрили» підкуп виборців від БПП?

Подія сталася по вул. Святотроїцький – на другому поверсі офісної будівлі «Ремпобуттехніки» в приміщенні, яке орендує громадське об’єднання «Солідарність» і яке, ймовірно, є технологічним штабом БПП в Черкасах.

Приїхавши на місце події, поліція виявила велику кількість громадян, які стояли в «живій» черзі. За інформацією. отриманою з відкритих джерел, власник приміщення, яке опинилося в полі зору правоохоронців, – батько керівника міського штабу БПП Олександра Савенка, депутата Черкаської міськради.

На місці пригоди помічений адвокат Олександр Гричаненко, який представляв у суді інтереси представника Партії вільних Демократів Наталії Даньковської в одній зі справ, пов’язаних з відкликанням п’ятьох депутатів. Він же, за збігом обставин, є довіреною особою Петра Порошенка по 194 округу.

Активісти «Батьківщини» зафіксували підвезення громадян автобусами і роздавання їм грошей.

На фото та відео зафіксовано списки людей, близько мільйона гривень, розписки.

 

За словами очевидців, у приміщенні були присутні невстановлені особи зі зброєю.

Поліцейські намагалися виставити з приміщення представників преси.

Дивіться також: Черговий візит Петра Порошенка до Черкас викликав масові заворушення.

Юрій Бойко: політик має бути поруч з дітьми

Серед великої кількості глобальних проблем, що існують в Україні, нерідко забувається й така, якої не має бути в успішній країні. Тисячі дітей у притулках. На жаль, вони не зажди мають достатньої кількості уваги як від батьків, так і від держави. І це те, що має бути змінено, вважає народний депутат Юрій Бойко.

Дитячий реабілітаційний центр “Віра, Надія, Любов”, що у Селі Банча, Чернівецької області, налічує близько 400 вихованців. Тут і дорослі, і діти як ніхто знають про те, як сьогодні виживати без будь-якої підтримки, в тому числі – держави. Але попри це, великою заслугою вихователів центра є те, що вони створили родинну атмосферу, при цьому приділяючи увагу професійній підготовці дітей.  Сьогодні у гості до малих діточок завітав великий друг цього закладу, який опікується ним вже кілька десятків років, Народний депутат України, засновник оппозиційної платформи «За життя» Юрій Бойко.

Звичайно не обійшлося і без подарунків для дітей. Вже понад 20 років працює центр, і весь цей час Юрій Бойко – тут частий гість, каже намісник Вознесенського Банчевського монастиря архимандрит ЛОнгін, який і опікується дітьми.

У цей день Юрій Бойко взяв участь і в таїнстві хрещення. Він відвідав місцевий Свято-Троїцький храм і став хрещеним батьком для маленького хлопчика Богдана.

Коли дивишся в очі цих дітей, розумієш, що вони як ніхто заслуговує на мирне і світле майбутнє, зазначив Юрій Бойко. І саме це має, на думку політика, має стати першочерговим завданням влади.

Дискусія-тренінг «European projects lab for NGOs” пройшла в ЧДТУ

У приміщенні Черкаського державного технологічного університету відбулася дискусія-тренінг «European projects lab for NGOs». Захід проводився за сприяння представництва ЄС в Україні, та є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, мета яких – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
Учасники тренінгу презентували свої заявки на отримання грантів від Євросоюзу для реалізації проектів, що покликані популяризувати європейські цінності в Україні.

Серед презентованих проектних заявок були:
– зйомка серії фільмів про історію України у складі Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої, що показують Україну як невід’ємну частину європейської спільноти;

– вже реалізований комплексний проект з просування зеленої енергетики на Черкащині, в рамках якого було проведено низку відповідних інформаційних заходів та встановлено сонячну електростанцію в університеті;

– відкриття французської медіатеки-інфоцентру, що буде сприяти розповсюдженню французської мови та культури в Черкасах;

– профілактика кібербулінгу, шантажу та насильства серед дітей в інтернеті шляхом проведення просвітницької роботи.

Протягом дискусії-тренінгу відбулося обговорення проектів учасників, їхніх сильних та слабких сторін. Професійну оцінку проектам надала тренерка Любов Ропало.