Ще взимку цього року на одному з фермерських господарств Катеринопільського району був зафіксований спалах епідемії африканської чуми свиней. Тоді вдалося локалізувати поширення захворювання.

Проте вже навесні Держпродспоживслужба знову зафіксувала черговий прояв активності «африканки».

Хронологія ширення захворювання не припинилась. Так у липні, мешканці лівобережної частини Черкаської області повідомили про декілька фактів масової загибелі дикої свині. Це стало сигналом для запровадження в осередках захворювання заходів з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

При Обласній державній адміністрації за участі Держпродспоживслужби була створена надзвичайна протиепізоотична комісія.

Комісія провела ряд виїзних нарад-семінарів з питань запобігання та розповсюдження африканської чуми свиней.

І вже 28 липня у Черкасах відбулась підсумкова нарада.

Незважаючи на те, що африканська чума свиней не несе прямої загрози здоров’ю людей, вона призводить до великих економічних збитків безпосередньо господарствам, які займаються свинарством.

Крім того держави, захищаючи свою територію від поширення захворювання, припиняють експортні закупівлі зерна, м’яса птиці та іншої сільськогосподарської продукції. Що може істотно вдарити по рівню експорту продукції сільськогосподарського виробництва з України.

Тож одним з пунктів наради було проведення інструктажу щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней у сільгосппідприємствах та у приватних господарствах.

Африканська чума свиней — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна.

Читайте також: У Сумській області виявили сибірку. На Черкащині вживають превентивних заходів.

YouTube player

Від antenna