Нині на території області для бійців зарезервовано 338 земельних масивів загальною площею 2471 га, повідомила керівниця Головного управління Держгеокадастру в області Ольга Залога. Виявили бажання отримати ділянки 7975 учасників АТО.
Та більшість із них досі не можуть оформити землі. Як от боєць 128 гірсько-піхотної бригади Тарас Теліженко. Чоловік пішов на Схід добровольцем у 2014, півроку перебував на передовій. Вважає, що роздавати землі селян – найкраща ідея, оскільки це джерело фінансових надходжень для району.
Нині в області функціонує 38 спілок та організацій атовців, які на переконання керівника Координаційної ради учасників АТО Олександра Тіхонова, є цілком самодостатніми та мають змогу вирішувати питання безпосередньо з керівництвом районів та міст. Останні ж натомість повинні усіляко сприяти, інформувати та підтримувати.
На засіданні був присутній і заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко. За його словами, проблематика земельного питання для воїнів АТО лежить у законодавчій площині.
Протягом двох тижнів аналогічні наради мають відбутися спільно з районними керівниками, спеціалістами місцевих управлінь Держгеокадастру, керівниками спілок атовців, фермерами. Де бійці зможуть дізнатися про наявність вільних земельних ділянок та перспективи їх одержання.
Основні проблеми атовців Черкащини – працевлаштування та забезпечення житлом.