Як свідчить досвід, основні проблеми таких пожеж полягають у несвоєчасній або неправильній евакуації людей, що часто призводить до паніки і неорганізованості. Це пов‘язано, у першу чергу, із недостатніми знаннями та практичними навичками обслуговуючого персоналу, а також специфікою громадян, які знаходяться у лікувальних закладах, людей з непередбачуваною поведінкою, з обмеженими фізичними можливостями.
Те, що пожежі в лікувальних закладах навіть Черкащини не така вже й дивина, свідчить статистика, достатньо пригадати дві пожежі в обласній лікарні, пожежу у другій лікарні, пожежу у будинку ветеранів, загорання проводки в Уманській лікарні, і це далеко не повний перелік пожеж, що виникали в лікувальних закладах за останні роки.
Враховуючи недоліки та складність при гасінні таких пожеж, а також найбільш трагічний випадок пожежі у «Другій Черкаській міській лікарні відновного лікування», коли у вогні загинув хворий, Управління ДСНС вийшло із пропозицією провести на цьому об‘єкті тактико-спеціальні навчання.
За легендою, внаслідок короткого замикання електричної проводки на сцені актового залу, виникає пожежа на другому поверсі адміністративної будівлі лікарні.
І хоча для об’єкту пожежі було обрано відносно безпечний корпус лікарні, обслуговуючий персонал усіх відділень під наглядом спеціальних посередників демонстрував знання із напрямків проведення евакуації та порядку першочергових дій. Прискіпливої перевірки зазнала і добровільна пожежна дружина закладу, членам якої довелось не лише розповідати про первинні засоби пожежогасіння та вогнегасники, а й на практиці виконувати спеціальні завдання спрямовані на боротьбу із вогнем.
В умовах, наближених до реальної ситуації, – саме так пройшли навчання, головною метою яких, було перевірити взаємодію між працівниками лікарні та рятувальниками у випадку пожежі, відпрацювати спільні дії з проведення евакуації та ліквідації вогню.
Хоча тривога була навчальною, усе виглядало, доволі реалістично.
У навчаннях в лікарні були задіяні 5 пожежних автомобілів та 32 чоловіки особового складу. Завдяки злагодженості та оперативності дій на усіх етапах, вдалось провести швидку евакуацію і хворих і лікувального персоналу. Умовну пожежу, попри кілька неочікуваних завдань з боку керівника навчань вдалось ліквідувати, не допустивши поширенню вогню на інші приміщення та будівлі.
Важливим фактором навчань стала робота на місці події групи психологів Управління ДСНС у Черкаській області, які застосовували спеціальні методики аби заспокоїти людей та приборкати панічні настрої серед пацієнтів та медичного персоналу.
Читайте також: У Долині троянд сталася пожежа.