За партійними грошима стежать

Черкаські громадські активісти вирішили простежити за чужими грішми. Представникам різним політичних партій та кандидатам у мери була роздана «декларація доброчесності», згідно з якою вони мають оприлюднити свої статки, майно та зобов᾽язання до 1 жовтня. А в подальшому постійно інформувати громадськість про витрати та надходження.

Зважились на фінансову публічність представники 7 політичних партій, 16 громадських організацій та 3 кандидати на посаду міського голови, зокрема: батьківщинівець Анатолій Бондаренко, представник «Солідарності» Олександр Радуцький та голова «Праведності» Володимир Єрьоменко.

Особливо активістів «Стеж за грошима» цікавило питання звідки політики беруть гроші на передвиборчу досить не дешеву агітацію.

– Насправді, жодної агітації поки що не ведеться. Є системні партії, які ведуть постійну роботу, а не  від виборів до виборів. Наприклад, у партії «Батьківщина» є газета, що виходить регулярно, наявний постійний фонд наметів, а також рекламний бюджет. Звідки він береться? Вчора ми оприлюднили партійний список, в який увійшли у тому числі бізнесмени та підприємці – це і буде наша опора та підтримка. У деяких партій, що йдуть на вибори, є по 3-4 безробітні представники у міській раді. Мені цікаво, за що живуть ці партійці? – Дивується голова міської організації ВО «Батьківщина» Роман Діскант. – Я підприємець, заробляю гроші і витрачаю їх на передвиборчу кампанію. Як можна зробити вибори без грошей? Нашій партії немає чого приховувати. Всього, що зазначено в запропонованій декларації, «Батьківщина» дотримується.

У рамках кампанії активісти будуть стежити за відповідністю фактичних витрат на політичну рекламу та офіційних відомостей щодо рекламних бюджетів, які подаватимуть політичні партії та кандидати в мери до ЦВК. Також нині триває збір підписів громадян з вимогою проведення чесної та прозорої передвиборчої кампанії.

– Чому ніхто не говорить сьогодні, що потрібно не тільки декларацію оприлюднювати, а й списки кандидатів? Чому всі бояться, ховаються, а потім будуть відмиватися від бруду? Деякі політики не приходять на публічні дебати у прямому ефірі і не несуть за це ніякої відповідальності. Загалом Черкаси – це апогей підкупу. Сьогодні в ОВК знову присутні особи, що фальсифікували минулі вибори. Мені соромно за Черкаси, тому що ми декларуємо, говоримо, але нічого не змінюємо. Давайте або діяти, або визнавати, що ми не можемо протистояти фальсифікаційній машині, – підсумував голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко.