Смілянський інтернат долучився до проєкту «Демократична школа»

У суспільства є нині активний запит на демократію. Тож і школа, як осередок виховання юної особистості, повинна відповідати вимогам сучасності. Сприяє цьому участь у Програмі підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». Її впроваджують норвежці за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Наразі взяти учать у цій програмі виявили бажання у Смілянській спеціалізованій мистецької школі-інтернаті. Потрапили вже у п’яту хвилю. У ній до програми приєдналось більше шістдесяти українських шкіл.

 «Демократична школа» допомагає оновлювати освітні стандарти. Загалом ця програма почала працювати в Україні декілька років тому. Носачівська школа перша в Смілянському районі долучилась до цих процесів. Нині її директор вже є тренером програми «Демократична школа» .

Цей тренінг у Смілянській спеціалізованій мистецької школі-інтернаті відбувся наприкінці лютого. Але до цього заклад вже подолав певний шлях участі у програмі.

У програмі на рівні із учителями, батьками та дітьми працюють і представники громадського сектору. Вони вносять свої напрацювання та пропозиції.

Під час зустрічі із вчителями, батьками та учнями закладу тренери розповіли про можливості програми.

Місія програми «Демократична школа» – змінити українську школу, щоб вона виховувала активних і відповідальних громадян, які поважають права людини. Участь у цьому проєкті має полегшити життя вчителі і учнів у закладі, запевняють тренери.

Під час дії програми батьків залучатимуть до всього, що робить школа, інтегруватимуть школу та громаду, будуть  впроваджувати у закладі принципи демократії і прав людини, чим і будуть допомагати виховувати громадянина України.