Офіційно: В Черкасах 4 особи поступили в лікарню з підозрою на коронавірус

17 березня 2020 року, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко проінформував містян про епідемічною ситуацією в місті та розповів про карантинні заходи, що введені на території міста , а також розповів про алгоритми роботи міських медичних служб.

Станом на 17 березня в стаціонарі міської інфекційної лікарні перебуває 61 хворий, із яких 17 дітей. У 24 пацієнтів встановлений діагноз – гостра респіраторна вірусна інфекція, – йдеться у зверненні міського голови.

4 особи поступили до лікарні з підозрою на коронавірус. Троє черкащан та один мешканець Сміли. Вони були перевірені експрес-тестами, висновки – негативні, проте проводяться дообстеження в обласному лабораторному центрі.

Для запобігання поширення епідемії в Черкасах учора депутати ЧМР виділили близько п’яти млн грн на закупівлю необхідного обладнання для інфекційної лікарні: апаратів штучного дихання, цифрового пересувного рентген-апарату, безконтактних термометрів, моніторів цілодобового нагляду та інших необхідних речей, замовили додаткові костюми біологічного захисту для працівників.

Крім того, ми передбачили кошти для доплат медикам, які безпосередньо працюватимуть у зоні ризику.

Виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив низку рішень про обмеження роботи об’єктів громадської інфраструктури.

Що це значить?

Торгово-розважальні центри, тренажерні зали, фітнес-клуби, салони краси, кінотеатри, музеї, черкаський зоопарк та інші об’єкти міста, де одночасно можливе скупчення великої кількості людей, припиняють працювати на період карантину.

Продовольчі та зоомагазини, аптеки, автозаправні станції – продовжать свою роботу, водночас, наголошую на важливості дотримання безпечної дистанції між відвідувачами, а це – 1,5 – 2 метра.

Зупинити розвиток епідемії ми можемо лише перервавши ланцюжок інфекції – тобто зменшивши кількість контактів між людьми.

Тому прошу мешканців Черкас дотримуватися правил карантину, максимально самоізолюватися, особливо – це стосується тих людей, які нещодавно приїхали з країн, де зафіксовано хоча б один випадок захворювання.

Черкаська міська рада через ЗМІ та мережу Інтернет інформуватиме вас про алгоритм дій при виявленні ознак захворювання.

Нагадую черкащанам, що сьогодні на ранковому позачерговому засіданні ВРУ прийняла низку законодавчих актів, які стосуються подолання пандемії коронавірусу в Україні та її наслідків.

Спільними зусиллями ми подолаємо це випробування! Зберігайте спокій , довіряйте лише офіційним джерелам інформації, бережіть  своє здоров’я  та здоров’я близьких людей, – підкреслив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.