Синоптики: до середини наступного тижня на Черкащині утримається тепла погода

Астрономічні та фенологічні ознаки осені з кожним днем усе яскравіші. Тривалість світлового дня на цю дату вже становить 11 год. 20 хв., а у зелені листяних дерев з’явилися жовті відтінки.

«Рання осінь» за кліматом триває до середини жовтня. В останні 20 років в цей період середньодобова температура знижувалася з +12 до 8º. Середній максимум температури в денні години становив 14-19º, хоча в окремі роки він досягав 24-28º (як в 2001,11,12,19 роках). Середній мінімум у нічні години становив 3-6º тепла, але в окремі роки в цей період було до 4-9º морозу (як в 2014,15,17 роках).

В цьому році, за літніми традиціями, жовтень зберігає «дуже теплі відносини» із нашим краєм. «Хвиля тепла» з теплою аномалією у 3-5º триває практично з 25 вересня. Середньодобові температури утримуються в межах 13-18º, денні максимуми на початку жовтня досягали 19-21º, вночі було не нижче 10-12º.

Причиною цього є тривале існування обширного антициклону над Уралом, який забезпечує південний потік повітря. Час від часу атлантичні циклони наближаються до центральної України, намагаючись пробитися на схід та розвернутися до нас своєю холодною тиловою частиною, але поки що їм це не вдається.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні Черкащина залишиться на межі східного антициклону та західного циклону. Тому переважно сонячно та без опадів, лише вночі та вранці можливі тумани. Утримаються посилені південні вітри, які несуть аномальне тепло із Середземномор’я. Температура вночі 9-14º, вдень 17-21º. Лише в окремі дні з наближенням атмосферних фронтів західного циклону можливі дощі, місцями з грозами.

Така осіння з літнім характером погода збережеться до середини наступного тижня.