Якщо поліцейський не задокументував і не довів факт порушення ПДР, то вимога щодо пред’явлення водієм посвідчення є неправомірною — Верховний суд України

Вважаємо за необхідне порадити водіям ознайомитися з постановою Верховного Суду по справі №686/11314/17, якою було визначено, що поліцейський не має права вимагати у водія посвідчення, якщо у нього немає доказів про правопорушення.

А справа була така. Поліцейський виписав штраф водієві за непред’явлення документів у розмірі 425 гривень. Однак, останній був переконаний, що він не порушував ПДР, а тому не зобов’язаний виконувати вимогу правоохоронця. Верховний Суд став на бік позивача (водія) та зазначив, що оскільки поліцейський не задокументував і не довів факт порушення ПДР, то вимога щодо пред’явлення водієм посвідчення є неправомірною.

Детальніше з цим рішенням можна ознайомитись за посиланням.

Крім того, така аксіома застосовується судами не лише щодо пред’явлення поліцейському посвідчення водія, а й до інших документів. Так, у справі № 473/1404/20 апеляційна інстанція зазначила, що вимога правоохоронця щодо пред’явлення, зокрема, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов`язкового страхування є незаконною, оскільки останній належним чином не зафіксував та не довів належними та допустимими доказами факту порушення водієм ПДР.

Детально за посиланням.

Джерело