До Дня народження Великого Кобзаря у Смілянському міському Будинку культури презентували відеонарис «Голос через віки»

Дві яскраві експозиції портретів та творів Тараса Шевченка, в кутку – квіти і бандура… До 207-ої річниці від Дня народження Великого Кобзаря у міському Будинку культури презентували відеонарис під промовистою назвою «Голос через віки». Створений він колективом Смілянського міського Будинку культури.

У ролі актора – читця віршів Тараса Шевченка знявся Заслужений працівник культури України Валерій Ярошенко.

Музичні твори виконав квартет міського Будинку культури. Застосувавши прийом паралельного монтажу, за мотивами обраних творів Тараса Шевченка режисери провели яскраві паралелі з сучасністю.

У роботі, яку створили фактично за три тижні, тісно переплелися також історія козацька і сучасна. Нагадали автори і зовсім свіжі в пам’яті багатьох сучасників події Майдану під час Революції Гідності та інші знакові для України віхи історії.

Дивіться також: Сміляни відзначили 207-му річницю від Дня народження Т. Шевченка, зібравшись біля пам’ятника Великому Кобзареві на привокзальній площі

«Голос через віки» – яскраве свідчення того, що творчість Тараса Шевченка не має часових меж. Вона стверджує, кличе і дає відповіді на безліч запитань.

Життя великого генія українського народу до кінця так і не вивчене. Тож багато цікавих фактів, що згадуються в щоденнику Тараса Шевченка, спогадах його сучасників, переповіла присутнім завідуюча читального залу центральної бібліотеки імені Олени Журливої Олена Нечипоренко. Вона вкотре підкреслила, що не можливо Шевченка сприймати в якійсь одній іпостасі, бо особистість Шевченка – неординарна, багатогранна, незбагненна.

Дивіться також: Шевченкіана Тамари Зеленецької впродовж березня буде представлена у Смілянському міському краєзнавчому музеї

Згадували учасники заходу і творчих смілян, котрі нині своєю працею популяризують любов до рідного краю і невмирущу творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Глибоко в душі присутніх проникли і твори Тараса Шевченка, покладені на музику. Вони також цього дня прозвучали у виконанні солістів міського Будинку культури.

Дивіться більше відео.

Успіх прем’єрного показу відеонарису, створеного смілянами, ще раз довів, що ріка шани і любові до творчості великого українського генія Тараса Шевченка ніколи не зміліє, і ті образи, які він за життя відтворив за допомогою пера і пензля, житимуть вічно.