Шевченкіана Тамари Зеленецької впродовж березня буде представлена у Смілянському міському краєзнавчому музеї

Вона дуже багато знає про життя Тараса Шевченка, вивчає його творчість і, що найголовніше, вишиває копії картин Великого Кобзаря на полотні. Це все про Тамару Євгеніївну Зеленецьку.

Вона працювала вчителем фізкультури. А непереборне бажання взятись за голку, пригадує, з’явилось саме після однієї із екскурсій з учнями. Так з першої картини перенесеної з «Кобзаря» на полотно і почалась шевченкіана пані Тамари.

Вона їх фактично малює голкою. Бо здібності до малювання мала давно, а у вишивках поєднала два своїх таланти. Майже на одному диханні Тамара Євгеніївна створила близько сорока робіт. Потім почала більш вибірково ставитись до сюжетів, які хотіла вишити на полотні. Наразі на виставку може представити лише частину своєї шевченкіани. Деякі вишивки вже розлетілись світом. Це, переконана майстриня, і є найбільше визнання.

Дуже високо цінують працю своєї матусі та бабусі і в родині. Підтримують, допомагають. На згадку про свої роботи, які подарувала чи продала, майстриня залишила світлини. ЇЇ творіння тепер у приватних колекціях, у міському краєзнавчому музеї, одна із картин красується у черкаському музеї «Кобзар».

Кожна картина для неї, зізнається, як діти. За кожну переживала і, найголовніше, ставила собі за мету якомога точніше відтворювати картини, що вийшли з під пера Тараса Шевченка.

Стиль вишивки Тамари Зеленецької — Freehand (вільна рука). По переведеним на тканину малюнкам майстриня вишиває, відтворюючи ефект олівця. За потреби і «замальовує» деталі нитками. Наразі, сміється Тамара Євгеніївна, у шевченкіані ще рано ставити крапку. Хоча і показує ще безліч малюнків і сюжетів, які хоче перенести на полотно, та все ж без творчості Великого Кобзаря ніяк.

Творчість Тамари Зеленецької оригінальна і неповторна не тільки на теренах Сміли. Унікальність її робіт визнали і на рівні нашої області.

Виставка майстра народної творчості України Тамари Зеленецької буде представлена у музеї до кінця березня. А далі щомісяця тут можна буде знайомитись із роботами інших смілянських майстринь.